Newsy

SOPOCKIE TARGI SENIORA

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie rozpoczął realizację projektu SOPOCKIE TARGI SENIORA, który jest elementem obchodów Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010. Projekt otrzymał drugą najwyższą ocenę w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Najważniejszym punktem projektu są Targi Seniora, pierwsza tego typu impreza na Pomorzu, jedna z pierwszych w Polsce, która odbędzie się 25 września 2010 w godz. 10.00-18.00 w Hali 100-lecia Sopotu.

Podczas Targów zaprezentowany zostanie m.in. szeroki wachlarz usług, produktów i ofert skierowanych do osób starszych, w zakresie aktywności i opieki, które mogą poprawić jakość ich życia. Planujemy również pokazy sprzętów rehabilitacyjnych i urządzeń pomocnych w codziennym życiu, gimnastyki, nordic walking. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z porad dietetyka, pielęgnacyjnych, prawnych czy finansowych oraz zapoznać się z ofertą kursów, szkoleń i zajęć dla seniorów.

Oprócz profesjonalnych stoisk z ofertą wystawienniczą, planujemy debatę „Sami dla siebie” o warunkach dobrej starości oraz na temat samopomocy, pomocy sąsiedzkiej i solidarności wewnątrzpokoleniowej. W trakcie trwania Targów zostanie przeprowadzony wśród odwiedzających plebiscyt na najlepszą ofertę (produkt, usługę) dla seniorów. Zwycięzcy otrzymają dyplomy ze specjalnie zaprojektowanym logo oraz nazwą „Przyjazne seniorom” – symbolem produktu przyjaznego seniorom.

Do 20 sierpnia organizatorzy przyjmują zgłoszenia od producentów, firm, organizacji, które posiadają w swojej ofercie produkty lub usługi skierowane do osób starszych, np. w zakresie zdrowia, wypoczynku, edukacji, aktywizacji i chciałyby zaprezentować swoją ofertę na Sopockich Targach Seniora. Szczegółowe informacje można uzyskać w Punkcie Organizacyjnym Targów,
tel. 58 551-17-10 w. 49, w godz. 8.00-15.00.

Projekt Sopockie Targi Seniora ma przełamywać stereotypy na temat ludzi starszych i zwracać uwagę społeczną na kwestię starzenia się społeczeństwa. Grupa osób po 55 roku życia będzie coraz liczniejsza w Polsce. Zgodnie z prognozami GUS do roku 2050 odsetek takich ludzi w ogóle ludności Polski zwiększy się do 47% (obecnie wynosi już 28%). To dowodzi, że zapotrzebowanie na usługi skierowane do osób starszych będzie rosło. Seniorzy stają się coraz bardziej znaczącą grupą odbiorców. Dysponują stałym dochodem (emerytura) a ich siłę nabywczą często podnoszą rodziny.

Targi Seniora odbędą się w Sopocie, mieście, które jest przyjazne seniorom.
24 % mieszkańców Sopotu to osoby w wieku emerytalnym, stąd Miasto zwraca szczególną uwagę na sytuację osób starszych, prowadzi szereg działań w celu podwyższenia jakości życia osób starszych, z jednej strony udoskonalając usługi opiekuńcze dla osób, które z racji wieku lub choroby potrzebują takiej opieki, oferując również różne formy aktywności. Sopockie Targi Seniora to impreza otwarta dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta i Pomorza.

Agnieszka
e-mail: komunikacja@mopssopot.pl
www.mopssopot.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      1 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Konferencja naukowa „Wsparcie seniora w środowisku” – informacje

27 czerwca 2017      TAGI:      
Katedra Etyki Pracy Socjalnej i Katedra Pedagogiki Ogólnej Instytutu Pracy Socjalnej...»

Mija termin na złożenie oświadczenia majątkowego

20 kwietnia 2018     
Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym zawiera katalog osób zobowiązanych...»

Sami Dzielni – nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi

Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie wspólnie...»

Byliśmy jak z kosmosu. Konferencja dla rodziców z niepełnosprawnościami

19 kwietnia 2018      TAGI:      
W dniu 25 kwietnia 2018 roku (środa), o godz. 10.00 w Sali konferencyjnej Centrali...»

Kryteria zwrotu rodzicom kosztów dowozu dzieci z niepełnosprawnościami

19 kwietnia 2018      TAGI:      
Obowiązujące przepisy prawa obligują gminy do zwrotu kosztów przejazdu ucznia zniepełnosprawnościami...»