Newsy

Toruń: Podsumowanie konferencji
Ekonomia Społeczna – Dobry Pieniądz


W dniach 20-21 stycznia 2011r. w Hotelu Rubbens w Łysomicach odbyła się konferencja pt. EKONOMIA SPOŁECZNA – DOBRY PIENIĄDZ. Konferencja była zorganizowana w ramach projektu „Centrum Ekonomii Społecznej” współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorem konferencji było: Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne z Torunia.

EKONOMIA SPOŁECZNA – DOBRY PIENIĄDZ
20-21 stycznia 2011r.
Hotel Rubbens w Łysomicach

Konferencja była zorganizowana w ramach projektu „Centrum Ekonomii Społecznej” współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorem konferencji było: Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne z Torunia.

Konferencja trwała 2 dni. Pierwszy dzień poświęcony był podsumowaniu i zamknięciu działań projektu „Centrum Ekonomii Społecznej” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zostały wygłoszone prelekcje przez ekspertów zajmujących się problematyką ekonomii społecznej. Kondycja ekonomii społecznej i jej przyszłość, miejsce gospodarki społecznej na tle przeobrażeń polityki społecznej, spółdzielnie socjalne to tylko niektóre tematy jakie były podejmowane przez ekspertów.

W przerwach między prelekcjami odbył się także kiermasz inicjatyw ekonomii społecznej. Można było zwiedzać stoiska z wyrobami czy prezentacjami usług różnych podmiotów ekonomii społecznej z województwa.

Na zakończenie pierwszego dnia konferencji odbył się panel dyskusyjny, podczas którego przedstawiciele ośrodków ekonomii społecznej dyskutowali o sytuacji ekonomii społecznej w województwie kujawsko-pomorskim.

Drugi dzień konferencji składał się z paneli dyskusyjnych. Moderatorzy paneli poruszali problemy dotyczące wpływu środków Unii Europejskiej na ekonomię społeczną „Czy środki UE pomagają czy też psują ekonomię społeczną w kontekście spółdzielni socjalnych i NGO”, wizerunku ekonomii społecznej czyli jak powinno się poprawnie układać relacje z mediami „Wizerunek ekonomii społecznej. Co można zrobić żeby rozpoznawalność ekonomii społecznej była większa”?

W wydarzeniu wzięło udział ok. 100 przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej, administracji publicznej, instytucji rynku pracy, pomocy społecznej oraz osób zainteresowanych tematem ekonomii społecznej z województwa kujawsko-pomorskiego.

Honorowy patronat nad konferencją objęła Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanta Fedak, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

Patronatem medialnym wydarzenie objeły: TVP Bydgoszcz, Gazeta Pomorska i Radio Pik. Materiały z paneli dyskusyjnych oraz inne materiały z konferencji będą wkrótce dostępne na stronie Stowarzyszenia www.cistor.pl w zakładce CES.

oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      1 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej – Toruń

29 września 2017      TAGI:      
Akademia Pro Europa prowadzona przez Fundację Gospodarczą Pro Europa w dniu 1 października...»

Z orzecznictwa sądów administracyjnych – 500+ a pomoc społeczna

W myśl art. 8 ust. 4 Ustawy o pomocy społecznej do dochodu, od którego uzależnione...»

Znamy harmonogram konferencji poświęconych programowi ,,Za życiem”

21 czerwca 2017      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziało cykl konferencji poświęconych...»

KDR – wniosek o wersję elektroniczną

16 stycznia 2018      TAGI:      
Aby otrzymać elektroniczną Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek (wersja...»