Newsy

Co powinien uczynić organ, gdy po przyznaniu świadczenia członek rodziny wyjechał za granicę?

prawosocjalne.pl
Odpowiedzi na tytułowe pytanie udziela w swojej książce "Świadczenia rodzinne w pytaniach i odpowiedziach" Anna Kwapisz. Pełna treść artykułu dostępna jest w bezpłatnej wersji na portalu PrawoSocjalne.pl.

Obowiązek informowania instytucji realizującej świadczenia rodzinne o każdej zmianie mającej wpływ na prawo do przyznanych jej decyzją świadczeń rodzinnych spoczywa na osobie, która ubiegała się w organie właściwym o świadczenia rodzinne i której ustalono uprawnienia do wnioskowanych świadczeń (stanowi o tym art. 25 ust. 1 u.ś.r.). Stosowne oświadczenie, w którym strona zobowiązuje się do poinformowania podmiotu realizującego świadczenia rodzinne między innymi o wyjeździe członka rodziny poza granicę RP, jest elementem każdego z wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, stanowiących załącznik do r.p.ś.r….

Pełna treść artykułu: [ tutaj ]

oraz w dziele \’Koordynacja\’

www.prawosocjalne.pl

oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      1 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Nowe – stare opłaty za wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny

27 lutego 2017      TAGI:   
W dniu 21.02.2017 r. zostało opublikowane obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki...»

GIODO o administrowaniu danych osobowych w Karcie Dużej Rodziny

18 sierpnia 2017      TAGI:      
  Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych w związku z wieloma zgłoszeniami...»

Można składać wnioski online o świadczenia!

11 sierpnia 2017      TAGI:      
  Od kilku dni można już składać wnioski o świadczenia wychowawcze, świadczenia...»

Zmiany w systemie wsparcia rodziny

27 lipca 2017      TAGI:      
  W dniu 26.07.2017 r. została opublikowana ustawa z dnia 7 lipca 2017 r. ozmianie...»

Ustawa o Karcie Dużej Rodziny ujednolicona

04 października 2017      TAGI:      
W dniu 3.10.2017r. zostało opublikowane Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej...»