Newsy

Funkcja zastępcy burmistrza jako staż pracy w pomocy społecznej

Czy praca na stanowisku zastępcy burmistrza, który zgodnie z wyznaczonym mu zakresem zadań odpowiadał między innymi za sprawy pomocy społecznej i polityki prorodzinnej, może być uznana za staż pracy w pomocy społecznej konieczny do zajmowania stanowiska dyrektora miejskiego ośrodka pomocy społecznej?

NIE. Praca na stanowisku zastępcy burmistrza nie może być uznana za staż pracy w pomocy społecznej, nawet jeżeli temu zastępcy podlegały sprawy pomocy społecznej i polityki prorodzinnej. Zgodnie z art. 122 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej osoby kierujące jednostkami organizacyjnymi pomocy społecznej są obowiązane posiadać co najmniej 3-letni staż pracy w pomocy społecznej oraz specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej, warunek ten nie dotyczy osób kierujących placówkami rodzinnymi. Miejski ośrodek pomocy społecznej także jednostką organizacyjną pomocy społecznej (art. 6 pkt 5 ustawy o pomocy społecznej), więc powyższy warunek dotyczy kandydata do kierowania takim ośrodkiem.

(…)

Pełna treść artykułu dostępna jest tutaj

www.samorzad.lex.pl

oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      2 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Konkurs na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Edycja 2018

05 grudnia 2017      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs na najlepsze projekty...»

Kolejne rozporządzenie w sprawie domów pomocy społecznej

17 kwietnia 2018      TAGI:      
W dniu 13 kwietnia 2018r. zostało opublikowane obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy...»

Egzaminy na superwizorów pracy socjalnej

15 maja 2017      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o wyborze Instytut...»

Kolejny projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej

31 października 2017      TAGI:      
W sejmie trwają prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej. Zakłada...»

Echa zmian w pomocy społecznej

09 listopada 2017      TAGI:      
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziała wprowadzenie zmian doustawy...»