Newsy

Finał Europejskiego Roku Wolontariatu

Konferencja podsumowująca Europejski Rok Wolontariatu odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2011 roku w Warszawie. Miejsce: Warszawskie Centrum EXPO XXI. Dnia 1 grudnia poznamy również laureatów dorocznego Konkursu "Barwy Wolontariatu", organizowanego przez Centrum Wolontariatu.

"Przygotowanie trwałego dziedzictwa Europejskiego Roku Wolontariatu 2011".

Komisja Europejska ogłosiła rok 2011 Europejskim Rokiem Wolontariatu (ERW). Ma on na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej działań i wyzwań podejmowanych przez miliony wolontariuszy w całej Unii Europejskiej. Wysiłki wolontariuszy przyczyniają się do tworzenia społeczeństwa demokratycznego, opiekuńczego i odpowiedzialnego.

Najważniejsze punkty programu konferencji ERW 2011

1 – 2 Grudnia 2011

Otwarcie: 1 Grudnia 2011
9:30 – 10:15
Warszawskie Centrum EXPO XXI, Sala C
Zaproszeni przedstawiciele Unii Europejskiej i rządu: Pani Ylva Tivéus, Dyrektor ds. Obywateli, Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Społecznej, Komisja Europejska, Pan Krzysztof Więckiewicz, Dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej

Sesja Plenarna: 1 Grudnia 2011
16:15 -17:15
Warszawskie Centrum EXPO XXI, Sala C
Zaproszeni przedstawiciele Unii Europejskiej i rządu: Pani Kristalina Georgieva, Komisarz Unii Europejskiej ds. Rozwoju i Pomocy Humanitarnej, Pan Jarosław Duda, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Krajowy Koordynator ERW w Polsce.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z okazji tego dnia na całym świecie, w wielu miejscach skupiających wolontariuszy odbywają się imprezy i spotkania poświęcone działalności osób, które bezpłatnie pomagają. Doroczne spotkania z udziałem wolontariuszy odbywają się również w Ośrodkach Pomocy Społecznej. Głównym celem takich uroczystości jest podziękowaniem za trud i poświęcenie dla drugiego człowieka. Podziękowanie za dobro ofiarowane przez wolontariuszy osobom, rodzinom oraz społecznościom lokalnym.

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu od wielu lat realizuje projekt Wolontariat w OPS. Idea tego projektu polega na wdrażaniu profesjonalnej współpracy z wolontariuszami w ramach działalności Ośrodka Pomocy Społecznej.

Już po raz jedenasty Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce zorganizowała ogólnopolski konkursie dla wolontariuszy. Finał konkursu "Barwy Wolontariatu 2011" będzie miał miejsce w Fabryce Trzciny w Warszawie, dnia 1 grudnia 2011 r. Podczas Gali Wolontariatu zostaną wręczone nagrody wolontariuszom oraz organizacjom za działania promujące wolontariat w Polsce i w Europie. Relację z tej uroczystości będzie transmitował na żywo portal ngo.pl

http://www.pozytek.gov.pl/2011,-,Europejski,Rok,Wolontariatu,1086.html

http://wolontariat.ngo.pl/

źródło: info. własna oraz Internet
oprac. ops.pl angoc 

Komentarze (0)

      4 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

logo_prgram_pomoc_zywnosciowa

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2016

24 sierpnia 2016      TAGI:      
Zgodnie z wytycznymi MRPiPS już od sierpnia 2016 rozpocznie się okres realizacji dostaw...»

Konkurs: Społecznik Roku w Pomocy Społecznej woj. lubuskiego

12 października 2016      TAGI:      
Wojewoda Lubuski zachęca do udziału w konkursie Społecznik Roku w Pomocy Społecznej...»
logo-giodo_orzel2

Szkolenie dla ośrodków oraz domów pomocy społecznej

22 listopada 2017      TAGI:      
W dniu 12 grudnia 2017 r. w Warszawie odbędzie się organizowane przez GIODO bezpłatne...»
mediacja

Standardy mediacji rówieśniczej

17 listopada 2017      TAGI:      
Rzecznik Praw Dziecka powołał interdyscyplinarny Zespół ds. opracowania standardów...»
misie

Karta Dużej Rodziny – organizacja pozyskująca partnerów

17 listopada 2017      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs na wyłonienie...»