Newsy   

Światowy Dzień Pracy Socjalnej w Poznaniu

MOPR w Poznaniu uczestniczy w obchodach Światowego Dnia Pracy Socjalnej. 20 marca 2012 roku pracownicy socjalni w trakcie akcji zorganizowanej na Starym Rynku w Poznaniu będą przybliżać istotę pracy socjalnej oraz informować mieszkańców o możliwych formach pomocy.

Dyrekcja i pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu włączyli się w obchody ŚWIATOWEGO DNIA PRACY SOCJALNEJ WSWD 2012. Czynimy to ponieważ wiemy, że na całym świecie ludzi dotykają takie same problemy i na całym świecie ludzie potrzebują tych, którzy im pomogą.

Nas można znaleźć w Poznaniu, jesteśmy blisko potrzebujących obecności drugiego człowieka i wszyscy od wielu lat zabiegamy o jak najwyższą jakość pracy socjalnej i świadczonej pomocy. Chcemy być potrzebni! Nieustannie kształcimy się i podnosimy kwalifikacje! Bo to my towarzyszymy osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym, a także wielodzietnym rodzinom w zmaganiu się z trudami codziennego życia.

Asystujemy i pomagamy wyjść z poważnych, często krytycznych sytuacji bytowo-zdrowotnych,  opiekuńczo-wychowawczych czy utraty pracy. Służymy radą i pomagamy w kontaktowaniu się z innymi urzędami, instytucjami czy organizacjami, stowarzyszeniami, fundacjami. Wyjaśniamy zawiłości urzędowych pism i wniosków, wspieramy w niełatwej drodze wychodzenia z uzależnień.

Pomagamy w społecznym zdrowieniu po licznych przemocowych traumach i przykrych losowych doświadczeniach. Mamy świadomość bycia potrzebnymi i pomocnymi, wręcz niezastąpionymi w wielu skomplikowanych sytuacjach społecznych, które dotykają ludzi. Wiemy jak z takimi ludźmi współpracować! PRACA SOCJALNA TO NASZA SPECJALNOŚĆ!

Dlatego też 20 marca – w trzeci wtorek miesiąca – jesteśmy obecni na Starym Rynku w Poznaniu, w godzinach od 11.00 do 17.00, by wszystkim przybliżyć istotę  pracy socjalnej i poinformować, co możemy dla nich zrobić w sytuacji, gdyby potrzebowali pomocy!

20 marca – tak jak wszyscy pracownicy socjalni na świecie, jednoczymy się myślą i socjalnym działaniem, zabiegając o społeczny prestiż zawodu, który wykonujemy! Są z nami w tym dniu również dziennikarze, a wśród nich ci, którzy poszczycić się mogą ukończonymi studiami na kierunkach socjalnych lub socjalnych specjalnościach. Naszym wspólnym instrumentem dialogu z ludźmi – jego fundamentem – jest INFORMACJA, socjalny i medialny PRZEKAZ- dokąd pójść po pomoc, gdy dotknie nas zły los? I co możemy otrzymać, starając się o pomoc! A przede wszystkim, jak współpracować w obszarze pracy socjalnej z pracownikami socjalnymi, aby potencjał, którym dysponujemy w trudnej sytuacji, był naszym sprzymierzeńcem dobrze zagospodarowanym w powrocie do świata bez społecznych deficytów.

Poczucie lepszego życia i zadowolenie ludzi jest naszym celem zawodowym. Powinniśmy się wspierać, aby żyło się nam wszystkim po prostu lepiej. Łatwiej. Znośniej. Przyjemniej. Aby wszyscy, którzy potrzebują wsparcia czuli się zauważeni i zaopiekowani, poinformowani! A ŚWIATOWY DZIEŃ PRACY SOCJALNEJ powinien nam to uświadomić, przypomnieć, uwrażliwić! Nikt bowiem nie powinien być sam! Nikt nie powinien pozostać bez pomocy! Nikt nie powinien pozostać bez informacji, gdzie i jaką pomoc może otrzymać! A od tego, aby tak się stało, jest PRACOWNIK SOCJALNY i wykonywana przez niego PRACA SOCJALNA!

ŚWIATOWY DZIEŃ PRACY SOCJALNEJ, TO NASZE WSPÓLNE ŚWIĘTO!

ŚWIĘTO NAS WSZYSTKICH!

WSWD Poznań – ulotka informacyjna [ tutaj ].doc

więcej na ten temat w serwisie ops.pl

Światowy Dzień Pracy Socjalnej WSWD 2012

źródło: MOPR Poznań
www.mopr.poznan.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      2 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Ministerstwo-Rodziny

Konferencja: „Krajowy Dialog o Przyszłości Pracy”

30 listopada 2016      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wspólnie z Instytutem Pracy i Spraw...»
interview-2207741_960_720

Egzaminy na superwizorów pracy socjalnej

15 maja 2017      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o wyborze Instytut...»
Ministerstwo-Rodziny

Projekt rozporządzenia w sprawie superwizji pracy socjalnej (z dn. 9.09.2016)

20 września 2016      TAGI:      
Na stronie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej pojawił się projekt rozporządzenia...»
plakat

15 marca – Światowy Dzień Pracy Socjalnej

15 marca 2016     
W dniu 15 marca przypada Światowy Dzień Pracy Socjalnej. Obchodzimy go również wMOPR...»
nie-badz-obojetny-0-fb

Apel Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Nie bądź obojętny”

02 listopada 2016      TAGI:      
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zwróciła się zapelem...»