Newsy   

Rada m. st. Warszawy zdecyduje o losach OPS i ŚOO


Projekt uchwały likwidującej Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy oraz Śródmiejski Ośrodek Opiekuńczy im. prof. Andrzeja Tymowskiego będzie przedmiotem obrad XXXVII Sesji Rady m.st. Warszawy w dniu 31 maja 2012 roku.

Jutro Rada m. st. Warszawy zdecyduje o losach systemu pomocy społecznej warszawskiej dzielnicy Śródmieście. Zgodnie z projektem uchwały z dniem 1 stycznia 2013 roku przestaną istnieć dwie samorządowe jednostki OPS i ŚOO, realizujące dotychczas zadania pomocy społecznej dla mieszkańców dzielnicy. Te zadania przejmie od 2013 roku nowa instytucja o nazwie Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. Andrzeja Tymowskiego, która będzie realizować je ze zmniejszonym o blisko 30 osób personelem.

Twórcom rewolucyjnych zmian systemu pomocy społecznej w warszawskiej dzielnicy Śródmieście udało się już przekonać Radę Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy o możliwości lepszego pomagania mieszkańcom w ramach nowej struktury realizującej dotychczasowe zadania pomocy społecznej dla mieszkańców dzielnicy. Kluczowym argumentem, który przemówił do radnych był budżetowy aspekt proponowanej innowacji. Twórcy projektu przekonali radnych o tym, że da się lepiej i przede wszystkim oszczędniej pomagać. Dotychczasowe zadania śródmiejskiej pomocy społecznej, które wyznacza obecnie przynajmniej kilka ustaw może zdaniem twórców projektu realizować mniejsza niż dotychczas liczba pracowników.

To, że projekt uchwały w powyższej sprawie będzie przedmiotem obrad Rada m. st. Warszawy w dniu 31.05.2012 oznacza, że został on już zaopiniowany przez Komisję Polityki Społecznej i Przeciwdziałania Patologiom w Radzie Miasta Stołecznego Warszawy.

Brakło głosu Stowarzyszenia Pracowników Socjalnych!

Konsultacje projektu zakończyły się w dniu 24 maja br. Mogły w nich brać udział wyłącznie organizacje pozarządowe. \”Do wzięcia udziału w konsultacjach zapraszamy wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie\” – informowali organizatorzy tych konsultacji. Zgodnie z powyższym uczestnikami konsultacji projektu nie mogły być związki zawodowe oraz organizacje pracodawców. W tych konsultacjach mogła natomiast uczestniczyć m.in. organizacja pozarządowa reprezentująca głos pracowników socjalnych. Nie uczestniczyła ponieważ nie istnieje obecnie Polskie Towarzystwo Pracowników Socjalnych PTPS – organizacja wcześniej próbująca ten głos reprezentować. To co dzieje się teraz w Śródmieściu Warszawy i dziać się może niebawem w innych dzielnicach miasta, przemawia za koniecznością reaktywacji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Socjalnych lub powołaniem do życia nowej organizacji/stowarzyszenia reprezentującego ten głos.

więcej na ten temat w serwisie ops.pl

Aktualnie w Warszawie

Warszawa: Śródmiejskie SOS Pomocy Społecznej

info. własna
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      1 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

[Oferta pracy] Redaktor serwisu OPS.pl

13 kwietnia 2016      TAGI:   
Przydałaby Ci się dodatkowa praca, znasz się na tym, co robisz i potrafisz przekazać...»
meeting-1177453_960_720

Rada Dialogu Społecznego dyskutuje o systemie emerytalnym

23 sierpnia 2016      TAGI:      
Rada Dialogu Społecznego rozpoczęła dyskusję nad problematyką warunków nabycia...»

Nabór na stanowisko Kierownika OPS w Smołdzinie z siedzibą w Gardnie Wielkiej

25 kwietnia 2016      TAGI:   
Wójt Gminy Smołdzino ogłosił nabór na stanowisko Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy...»
hands-699486_960_720

Rada Pomocy Społecznej – VIII Kadencja

04 kwietnia 2017      TAGI:         
W dniu 31.03.2017 r. zostały wręczone przez Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej...»

Strona www – być albo nie być OPS?

24 lutego 2016     
Powiedzenie "nie ma cię w Internecie – nie istniejesz" stało się ostatnio szczególnie...»