Newsy

Dotyk słowa. Spotkanie z niewidomą poetką i pokaz filmu

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Słupsku prowadzony przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku zaprasza na spotkanie animacyjne pt.: „Dotyk słowa”. Spotkanie odbędzie się w dniu 29 maja br. w siedzibie Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku, ul. Obrońców Wybrzeża 2, godz. 11.00.

Podczas spotkania pani Teresa Ławecka opowie o trudnościach życia codziennego osoby niewidomej oraz odbędzie się pokaz filmu „Tańcząc w ciemnościach”.

Teresa A. Ławecka – niewidoma poetka i dziennikarka działająca na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Urodzona w 1958 r. w Trzciance. Do Słupska przyjechała w 1977 roku. Od razu pokochała to miasto i ziemię słupską. Po utracie wzroku zainteresowała się dziennikarstwem i poezją. W 2009 i 2011 roku otrzymała Główną Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska za udział w Konkursie Literackim „Zobacz mój świat”. Za ofiarną działalność publiczną i bezinteresowną ideę pomocy dla osób potrzebujących w 2012 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Tańcząc w ciemnościach” (ang. Dancer in the Dark) – film fabularny duńskiego reżysera Larsa von Triera zrealizowany w 2000. W filmie zagrały takie gwiazdy jak: Björk, Catherine Deneuve, David Morse i Peter Stormare. Opis filmu: Selma (w tej roli islandzka piosenkarka Björk) jest imigrantką z Czech, zagubioną w jednym z wielkich amerykańskich miast przemysłowych. Pracuje w fabryce wyrobów żelaznych, obsługując prasę. Samotnie wychowuje syna, Genea. Kocha musicale. Nie bacząc na zmęczenie, uczestniczy wieczorami w próbach amatorskiego kółka teatralnego. Kobieta ukrywa przed światem tragiczną tajemnicę – cierpi na wrodzoną wadę wzroku, wkrótce oślepnie. Co gorsza, choroba zagraża także jej synkowi. Jedynie kosztowna operacja może go uratować. Film zdobył 17 prestiżowych nagród, m.in. dwie Złote Palmy w Cannes za najlepszy film i najlepszą aktorkę oraz 4 Europejskie Nagrody Filmowe (w tym dwie nagrody publiczności) za najlepszy europejski film roku i najlepszą europejską aktorkę.

Do uczestnictwa w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, jednostek samorządu terytorialnego, grup nieformalnych, które prowadzą lub chciałyby prowadzić działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz zainteresowane są tematyką spotkania z obszaru działania ROEFS w Słupsku (powiaty: słupski, bytowski, lęborski, wejherowski, pucki, m. Słupsk).

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu i przesłanie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego (wraz ze skanem podpisu i pieczątką) dostępnego w załączniku na adres info_slupsk(at)roefs.pl lub faxem na numer 059 841 32 61.

Serdecznie zapraszamy!

www.slupsk.roefs.pl

oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      4 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Podwyżka emerytur i rent tuż tuż

23 lutego 2018      TAGI:      
Od marca nastąpi długo zapowiadana podwyżka rent i emerytur. Jak zapowiada Ministerstwo...»

Federacja o mieszkaniach chronionych

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (dalej powoływana...»

Czynności organu centralnego w sprawach rodzinnych – zmiany

21 lutego 2018      TAGI:      
Prezydent podpisał w dniu 14 lutego ustawą z dnia 26 stycznia 2018 r. o wykonywaniu...»

Pomoc prawna dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

20 lutego 2018      TAGI:      
Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który potrwa...»

PFRON o podziale środków na 2018 rok

19 lutego 2018      TAGI:      
Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął uchwałę...»