Newsy

Dotyk słowa. Spotkanie z niewidomą poetką i pokaz filmu

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Słupsku prowadzony przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku zaprasza na spotkanie animacyjne pt.: „Dotyk słowa”. Spotkanie odbędzie się w dniu 29 maja br. w siedzibie Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku, ul. Obrońców Wybrzeża 2, godz. 11.00.

Podczas spotkania pani Teresa Ławecka opowie o trudnościach życia codziennego osoby niewidomej oraz odbędzie się pokaz filmu „Tańcząc w ciemnościach”.

Teresa A. Ławecka – niewidoma poetka i dziennikarka działająca na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Urodzona w 1958 r. w Trzciance. Do Słupska przyjechała w 1977 roku. Od razu pokochała to miasto i ziemię słupską. Po utracie wzroku zainteresowała się dziennikarstwem i poezją. W 2009 i 2011 roku otrzymała Główną Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska za udział w Konkursie Literackim „Zobacz mój świat”. Za ofiarną działalność publiczną i bezinteresowną ideę pomocy dla osób potrzebujących w 2012 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Tańcząc w ciemnościach” (ang. Dancer in the Dark) – film fabularny duńskiego reżysera Larsa von Triera zrealizowany w 2000. W filmie zagrały takie gwiazdy jak: Björk, Catherine Deneuve, David Morse i Peter Stormare. Opis filmu: Selma (w tej roli islandzka piosenkarka Björk) jest imigrantką z Czech, zagubioną w jednym z wielkich amerykańskich miast przemysłowych. Pracuje w fabryce wyrobów żelaznych, obsługując prasę. Samotnie wychowuje syna, Genea. Kocha musicale. Nie bacząc na zmęczenie, uczestniczy wieczorami w próbach amatorskiego kółka teatralnego. Kobieta ukrywa przed światem tragiczną tajemnicę – cierpi na wrodzoną wadę wzroku, wkrótce oślepnie. Co gorsza, choroba zagraża także jej synkowi. Jedynie kosztowna operacja może go uratować. Film zdobył 17 prestiżowych nagród, m.in. dwie Złote Palmy w Cannes za najlepszy film i najlepszą aktorkę oraz 4 Europejskie Nagrody Filmowe (w tym dwie nagrody publiczności) za najlepszy europejski film roku i najlepszą europejską aktorkę.

Do uczestnictwa w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, jednostek samorządu terytorialnego, grup nieformalnych, które prowadzą lub chciałyby prowadzić działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz zainteresowane są tematyką spotkania z obszaru działania ROEFS w Słupsku (powiaty: słupski, bytowski, lęborski, wejherowski, pucki, m. Słupsk).

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu i przesłanie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego (wraz ze skanem podpisu i pieczątką) dostępnego w załączniku na adres info_slupsk(at)roefs.pl lub faxem na numer 059 841 32 61.

Serdecznie zapraszamy!

www.slupsk.roefs.pl

oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      1 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Warszawa. Spotkanie Grupy „Inspiracja”

08 stycznia 2016      TAGI:   
Fundacja PSYCHOCENTER w ramach programu rozwojowego coaching w OPS zaprasza pracowników...»
warsztat

Kolejne spotkanie warszawskiej grupy „Inspiracja”

07 lutego 2016      TAGI:   
Najbliższe spotkanie grupy samopomocowo-rozwojowej „INSPIRACJA” odbędzie się...»
centrum_stowarzyszenie

Spotkanie Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM”

10 lutego 2016      TAGI:   
Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy...»
ratusz

Ratusz na wyciągnięcie dłoni

24 listopada 2017      TAGI:      
Znalezienie danych kontaktowych jednostki samorządu terytorialnego niejednokrotnie...»
ustawa o ps

Kolejny projekt zmian do ustawy o pomocy społecznej

23 listopada 2017      TAGI:      
Trwają prace nad projektem z dnia 14 listopada 2017r. ustawy o zmianie ustawy o pomocy...»
onaona » 24 listopada 2017, 21:40

czy muszą być zasądzone alimenty?

anulka90 » 24 listopada 2017, 21:21

czy ten sklep jest odpowiedni dla mojego dziecka

opsiara » 24 listopada 2017, 16:28

czy wysłać do ROPS? BO JUŻ NIE WIEM !!!!

klansman » 24 listopada 2017, 15:56

Nieznaczne przekroczenie progu 500+