Newsy

Praca socjalna w krainie ciszy!

Dnia 18.06.2013 roku w Warszawie odbędzie się Konferencja „Zauważ nasze słowa”, która inauguruje kampanię społeczną na rzecz społeczności osób Głuchych. Temat główny to walka ze stereotypami oraz zatrudnienie, a także prezentacja najnowszych technologii, które ułatwiają komunikację z osobami z niepełnosprawnością słuchu.

Kampania społeczna, którą rozpoczyna ta konferencja ma na celu aktywizację zawodową osób głuchych i walkę ze stereotypami. Podczas konferencji zostaną przedstawione najważniejsze kwestie związane z uregulowaniami prawnymi dotyczącymi zatrudniania osób głuchych. Uczestnicy konferencja poznają również zagadnienia dotyczące edukacji i integracji – czego możemy nauczyć się od osób głuchych. Czy uczenie języka migowego bardzo małych dzieci stymuluje ich rozwój ? Jakie inicjatywy integracyjne podejmowane są w celu przeciwdziałania barierom i różnicom społecznym spowodowanym niepełnosprawnością słuchu?

470 000 osób w Polsce to osoby głuche lub niedosłyszące, które ze względu na oczywisty problem z komunikacją, pozbawione są równego dostępu do edukacji, opieki medycznej, opieki prawnej, ochrony policji a przede wszystkim pracy.

\”Ludzie którzy nie słyszą mogą wszystko
z wyjątkiem słyszenia
\” – Irving King Jordan
18.06.2013, WARSZAWA / STADION NARODOWY

To prawda, że wśród głuchych często panuje przekonanie, że nie warto podejmować wysiłku ponieważ bariera komunikacyjna sprawia, że nigdy nie osiągną znaczących sukcesów w nauce lub pracy. Chcemy przekonać społeczność Głuchych, że dzięki nowym technologiom i programom szkoleniowym mają szansę na rozwój swoich możliwości i talentów, a dalej na naukę i zatrudnienie w firmach. Nasza akcja zaplanowana jest na rok i mamy nadzieję, że zaplanowane działania, w tym cykl konferencji będą szansą na poprawienie sytuacji osób Głuchych.” –  mówi Przemek Kuśmierek.

Nie migaj się!

Udział w konferencji jest płatny, ale każda osoba, która chce wziąć udział  a nie może zapłacić, ma możliwość skorzystania z kodu rabatowego w wysokości 100 % – czyli za darmo. Kod 9rj2dgqhts jest dostępny na stronie konferencji, w zakładce zarejestruj się.

Adres strony konferencji

www.konferencja.migam.pl

źródło: Przemek Kuśmierek – Projekt migam.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      3 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

coffee-break-1177540_1280

Konferencja: Praca socjalna w świetle filozofii spotkania

02 czerwca 2016      TAGI:      
Instytut Pracy Socjalnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie jest organizatorem...»
room-2192484_960_720

Konferencja naukowa z cyklu „Praca socjalna w teorii i działaniu”

12 czerwca 2017      TAGI:         
Katedra Etyki Pracy Socjalnej i Katedra Pedagogiki Ogólnej Instytutu Pracy Socjalnej...»
Ministerstwo-Rodziny

Opieka = Praca, czyli nowelizacja Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy i Ustawy o świadczeniach przedemerytalnych

10 października 2016      TAGI:         
Jak wynika z informacji MRPiPS, sejm znowelizował Ustawę o promocji zatrudnienia iinstytucjach...»

Zaproszenie na III Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu „Praca Socjalna w teorii i działaniu” – Praca socjalna w świetle filozofii spotkania

18 października 2016      TAGI:         
W dniach 14 - 15 listopada w Krakowie odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja...»
international-conference-1597531_960_720

Rekrutacja na kierunek praca socjalna jeszcze trwa!

27 września 2017      TAGI:      
Nadal można zapisać się na studia I i II stopnia na kierunku praca socjalna na Uczelni...»