Newsy

Projekt: Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe kompetencje pracownika socjalnego


Rozpoczynamy kolejny etap ponadnarodowego projektu \”PI-PWP Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe kompetencje pracownika socjalnego\”. Będziemy testować nasz KOMPLEKSOWY PROGRAM ROZWOJU PRACOWNIKÓW SŁUŻB SPOŁECZNYCH. Osoby zainteresowane zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym cyklu szkoleń w obszarze:

1. zagrożenia zdrowia psychicznego i fizycznego,
2. zagrożenia społeczno-wychowawcze,
3. zagrożenia związane z uzależnieniami,
4. cyberprzestępstwa.

Uczestnicy dostaną komplet materiałów szkoleniowych oraz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy kolejny etap ponadnarodowego projektu PI-PWP Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe kompetencje pracownika socjalnego.

W najbliższym czasie skupimy się na testowaniu opracowanego produktu – KOMPLEKSOWEGO PROGRAMU ROZWOJU PRACOWNIKÓW SŁUŻB SPOŁECZNYCH. Sprawdzenie działania innowacyjnego produktu w sytuacji rzeczywistej jest zasadniczą i najważniejszą częścią projektu.

W etapie testowania uczestniczyć będą zarówno użytkownicy (osoby szkolące pracowników socjalnych), jak i odbiorcy produktu (pracownicy socjalni). Testowanie polegać będzie na przeprowadzeniu cyklu szkoleń w obszarze:

1. Zagrożenia zdrowia psychicznego i fizycznego:

przedstawimy najważniejsze zagrożenia zdrowia psychicznego i fizycznego związane z Internetem, które uznane zostały za jednostki chorobowe lub są na etapie obserwacji związanej z zaliczeniem ich do zaburzeń chorobowych. Szczegółowo omówione zostaną problemy związane z dolegliwościami wzroku i układu kostno-szkieletowego. Odpowiemy na pytania: jak rozpoznać zespół uzależnienia od Internetu? Co oznacza zespół RSI? Co to jest cyberprzemoc i na czym polega cyberbulling?

2. Zagrożenia społeczno-wychowawcze:

nowe technologie mają także swą ciemną stronę. Podczas szkolenia skupimy się na czterech obszarach: pedofilii w sieci, pornografii, sekstingu oraz sektach. Ponadto powiemy jak diagnozować tego typu zagrożenia oraz jak z nimi walczyć.

3. Zagrożenia związane z uzależnieniami:

przedmiotem szkolenia będą zagadnienia zawiązane z grami komputerowymi oraz uzależnieniem od komputera i Internetu (infoholizm).

4. Cyberprzestępstwa:

czy Twoje pieniądze są bezpieczne w sieci? Czy właściwie chronisz swoją prywatność? Czy jesteś pewien, że nie łamiesz praw autorskich? Te problemy oraz inne, związane z cyberprzestępczością oraz nadużyciami w sieci będą przedmiotem szkolenia.

UWAGA! Szkolenie obejmie 150 pracowników socjalnych oraz 15 osób szkolących pracowników socjalnych, którzy podzieleni zostaną na 15 grup liczących 11 osób. Każda osoba biorąca udział w szkoleniu zobligowana jest do uczestnictwa we wszystkich 4 modułach. Każdy moduł trwa 8 godz. dydaktycznych.

Formularz zgłoszeniowy oraz warunki uczestnictwa dostępne są na oficjalnej stronie projektu www.cyberprzestrzen.wsptwp.eu

Zapisy trwają !

Więcej informacji: cyberprzestrzen.wsptwp.eu  oraz na profilu Facebook

oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      5 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Ministerstwo-Rodziny

Projekt stanowiska Rządu do projektu ustawy o zmianie Ustawy o pomocy społecznej

16 listopada 2016      TAGI:         
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej (druk nr 810 - http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=810)...»
url

Konferencja „Nowe wyzwania w administracji publicznej”

30 marca 2016      TAGI:      
W dniu 26.04.2016 r. w Warszawie odbędzie się konferencja pod nazwą „Nowe wyzwania...»
medications-257344_960_720

Projekt wykazu bezpłatnych leków dla seniorów

03 sierpnia 2016      TAGI:   
Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, powstał projekt wykazu leków, z których będą...»
document-428331_960_720

Nowe rozporządzenia na najbliższy okres zasiłkowy i świadczeniowy

02 sierpnia 2017      TAGI:      
  W dniu 31.07.2017 r. zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Rodziny,...»
bip_fotka.php

Nowe wzory tytułów wykonawczych

19 maja 2016      TAGI:   
Trwają prace nad projektem rozporządzenia z dnia 26.04.2016 r. w sprawie wzorów tytułów...»