Newsy

Policzono osoby bezdomne


6 grudnia 2013 roku przeprowadzono siódme badanie socjodemograficzne osób bezdomnych w województwie pomorskim. Dzięki badaniu ustalono aktualną liczbę osób bezdomnych na terenie całego województwa oraz poznano ich potrzeby i oczekiwania.

W przeprowadzenie badania zaangażowanych było około 500 osób z całego województwa, a nad koordynacją i poprawnością badań czuwała grupa 20 koordynatorów powiatowych.

– Dzięki badaniu udaje się nam poznać aktualną liczbę osób bezdomnych w województwie, ale co najważniejsze poznajemy ich potrzeby, oczekiwania, co pozwala dostosować pomoc i usługi skierowane do nich w jak najlepszy sposób. Chcemy, aby pomoc kierowana do tych osób była jak najefektywniejsza i trafna. W ostatnim przeprowadzonym badaniu (2012) dotarliśmy do 3 040 osób bezdomnych, z czego 30% to osoby przebywające w miejscach niemieszkalnych takich jak ulice, pustostany, klatki schodowe, działki, las, ulice – informują organizatorzy przedsięwzięcia.

Województwo pomorskie, dzięki prowadzonym od 7 lat badaniom socjodemoograficznym, jako pierwsze w Polsce posiada aktualną diagnozę problematyki bezdomności. Patronat nad badaniem objęli Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski i Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Patronat medialny Radio Gdańsk.

W słupskiej części badania udział wzięli: pracownicy socjalni MOPR, Policja, Straż Miejska, studenci kierunków pielęgniarstwa i ratownictwa Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz streetworkerzy Stowarzyszenia HORYZONT. Obecni byli również dziennikarze Radia Koszalin, TV Kanał 6 oraz Głosu Pomorza.

Sprawdzili pustostany, ogródki działkowe, a nawet leśne zagajniki, nie straszny im był huraganowy wiatr. (Radio Koszalin)

źródło: info. własna, PFWB, Radio Koszalin
fot. Klaudiusz D. Facebook
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      4 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

UWAGA! Nowa legitymacja osoby niepełnosprawnej

24 sierpnia 2017      TAGI:      
Począwszy od dnia 1 września wejdą w życie nowe wzory legitymacji osoby niepełnosprawnej....»

Legitymacja Osoby Niepełnosprawnej – konkurs

02 czerwca 2017      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs na wzór szaty...»

Mija termin na złożenie oświadczenia majątkowego

20 kwietnia 2018     
Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym zawiera katalog osób zobowiązanych...»

Sami Dzielni – nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi

Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie wspólnie...»

Byliśmy jak z kosmosu. Konferencja dla rodziców z niepełnosprawnościami

19 kwietnia 2018      TAGI:      
W dniu 25 kwietnia 2018 roku (środa), o godz. 10.00 w Sali konferencyjnej Centrali...»