Newsy   

20. Dzień Protestu Opiekunów ON

Relacja z 20. dnia protestu opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych przed Sejmem RP. 15 kwietnia – dzień obfitujący w wydarzenia m.in. wizytę przedstawicieli protestujących w Pałacu Prezydenckim oraz w Ministerstwie Pracy i Polityk Społecznej MPiPS. Tego dnia odbyła sie również Pikieta przed Parlamentem RP. Dwie osoby nadal prowadzą Protest głodowy w Miasteczku Namiotowym. Protestujący dziękują mieszkańcom Warszawy za udzielane wsparcie i proszą o większe zainteresowanie protestem środowiska opiekunów ON.

Komentarze (6)

      3 + 4 = ?    
cóż po pierwsze nie idzie to z twoich podatków a po drugie nie życzę ci obyś znalazł się w sytuacji kiedy będziesz musiał się zaopiekować mamusią albo tatusiem, ale po tym co napisałeś wnioskuję że oddasz ich do domu opieki bo po co się męczyć za te marne grosze od państwa polskiego lepiej iść do pracy zarabiać pieniądze, oby nigdy tak ciebie nie potraktowały twoje dzieci.Wszystkiego dobrego.
DODAŁ: Jolanta DNIA 16 kwietnia 2014 O 22:47
rodzice dzieci niepełnosprawnych zostali ukarani za to ze dopinali swego na swieta w nowodworskim powiecie zostali bez zasiłków hanba
DODAŁ: ppiotrek DNIA 16 kwietnia 2014 O 22:29
"To co robi rząd z opiekunami dorosłych niepełnosprawnych to chamstwo, podłość, brak słów, jak w XXI wieku traktowani są obywatele państwa polskiego" a to co robią opiekunowie tych osób dorosłych to już nawet chamstwem nie można nazwać. Dlaczego ja ze swoich podatków mam płacić synowi lub córeczce za opiekę nad mamusią?
DODAŁ: gość DNIA 16 kwietnia 2014 O 11:20
Co tu komentować. Wszystko co powyżej jest prawdziwe i niezwykle smutne, ze rząd polski zamiast troszczyc się o najbiedniejszych w tym kraju udaje, ze nie ma problemu pozostawiając tych biednych ludzi prawie rok bez srodków do zycia, ubezpieczeń zdrowotnych i emerytalno- rentowych.Nazywając tę sytuację to jest po prostu skandal!!!
DODAŁ: Anna DNIA 16 kwietnia 2014 O 10:30
Przykre jest to że władza tak bardzo jest obojętna na krzywdę swoich obywateli.20 lat obiecanek,jak długo jeszcze będziecie nas okłamywać.Myślicie że w nieskończoność. Naród ma dość waszych kłamstw.Dużej nie da się tego znosić.Wy między sobą dzielicie to co należy się całemu społeczeństwu. Demokracja w naszym państwie należy się tylko posłom . Przez te 20 lat wmawiacie nam że mamy głosować,iść do urn i wybierać,już nie będziemy was słuchać,teraz posłuchamy sumienia,bo Wy już go nie macie. ROZGORYCZONA.
DODAŁ: Jolanta DNIA 16 kwietnia 2014 O 10:06
Protest w miasteczku namiotowym ciągle trwa, zaczął się już 21 dzień koczowania w nieludzkich warunkach, w namiotach. Do tej pory rząd udaje, że nic się nie dzieje, media dostały zakaz informowania społeczeństwa o tym, co dzieje się pod sejmem. Cenzura działa jak za dawnych lat komuny. Opiekunowie zostali pozbawieni bezprawnie świadczenia pielęgnacyjnego i ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalno-rentowego. To co robi rząd z opiekunami dorosłych niepełnosprawnych to chamstwo, podłość, brak słów, jak w XXI wieku traktowani są obywatele państwa polskiego.
DODAŁ: KuMa DNIA 16 kwietnia 2014 O 08:26

ZOBACZ PODOBNE

hands-699486_960_720

Nowy tekst jednolity ustawy o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów

14 listopada 2017      TAGI:      
W dniu 13 listopada 2017r. zostało opublikowane Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej...»
plakat

15 marca – Światowy Dzień Pracy Socjalnej

15 marca 2016     
W dniu 15 marca przypada Światowy Dzień Pracy Socjalnej. Obchodzimy go również wMOPR...»
logosenat

Będą zmiany w świadczeniach dla opiekunów osób niepełnosprawnych

27 maja 2016      TAGI:      
20 maja 2016 r. sejm przyjął senacki projekt ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o zmianie...»
Sejm-RP

Projekt ustawy o zmianie Ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz Ustawy o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów – kolejny etap

10 maja 2016      TAGI:      
Jest już dostępne sprawozdanie Podkomisji stałej do spraw rodziny z posiedzenia zdnia...»
horizontal-1015739__180

Projekt ustawy o zmianie Ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów

17 marca 2016      TAGI:      
Trybunał Konstytucyjny w wyroku z dnia 18 listopada 2014 r. sygn akt SK 7/11 orzekł,...»