Newsy   

Trwa Protest Opiekunów ON

W poniedziałek, 7 kwietnia br. Miasteczko Namiotowe Opiekunów Dorosłych Osób Niepełnosprawnych przed Sejmem RP odwiedziło dwóch pracowników socjalnych z Warszawy. Wiele osób odwiedziło tego dnia Miasteczko Namiotowe wciąż protestujących Opiekunów Dorosłych ON. Przed godziną 10-tą w Miasteczku pojawiło się dwóch pracowników socjalnych. Nie wysłali ich tam pracodawcy, z własnej woli tam przybyli, chcąc poznać warunki życia w miasteczku oraz postulaty środowiska opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. Krótka rozmowa z protestującymi pozwoliła na błyskawiczną diagnozę pilnych, bieżące potrzeby protestujących. Najważniejszą potrzebą okazały się być butle gazowe wykorzystywane do ogrzewania namiotów i gotowania. Otrzymaliśmy też listę Postulatów, która jest nieco dłuższa od tej na fotkach, które zrobiłem. Odwiedzający tego dnia wspólnie ze mną  miasteczko, kol. pracownik socjalny, pojechał z jednym z uczestników protestu do miejsca gdzie napełnia się butle gazowe i z własnych środków sfinansował napełnienie trzech. Jedna  butla jest potrzebna do ogrzania jednego namiotu przez 24 godziny – taką informację podali organizatorzy protestu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ważną dla protestujących w Miasteczku Namiotowym Opiekunów ON była tego dnia wizyta ekipy filmowej TV Polsat NEWS oraz zainteresowanie turystów z Francji, którzy przyjechali obejrzeć nasz Parlament. Uczestnikom protestu udało się nawiązać kontakt ze zdziwionymi widokiem protestu Francuzami i poinformować ich o jego przyczynie. W trakcie tego spotkania padły znane, każdemu mieszkańcowi kraju z wieżą Eiffla –  słowa: liberté, égalité, fraternité. Miasteczko Namiotowe odwiedziła w poniedziałek również cygańska orkiestra dęta, którą też poinformowano o przyczynie protestu przed gmachem Sejmu RP. Odwiedzających Miasteczko Namiotowe było tego dnia znacznie więcej osób. My byliśmy tam tylko niespełna dwie godziny. Protestujący dziękują mieszkańcom Warszawy za wsparcie w formie żywności – wciąż jest potrzebna. Tylko dwie osoby prowadzi nadal Protest Głodowy. Troskę o protestujących przejawia również Policja – funkcjonariusz na fotce, którą zrobiłem – prosi o zgłaszanie niebezpiecznych zdaniem protestujących spraw. Nieopróżniane w pierwszych dniach protestu, który rozpoczął się 27 marca, śmietniki są już od kilku dni czyszczone przez miejskie służby. Czego oczekują protestujący? Zrealizowania zgłoszonych postulatów, większego zainteresowania wydarzeniem dziennikarzy, portali internetowych, rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Ponadto szerszego włączenia się w protest, przedstawicieli środowiska opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. Przyjeżdżajcie do Miasteczka Opiekunów ON, nawet na jeden dzień, aby wesprzeć protest trwający już 13 dni.

Komentarze (2)

      2 + 1 = ?    
Jesteście WIELCY. Całym sercem WAS WSPIERAMY
DODAŁ: Bogna DNIA 11 kwietnia 2014 O 14:29
15 dzień protestu opiekunów osób niepełnosprawnych pod Sejmem RP http://youtu.be/TwzVxJCnwvY
DODAŁ: Andrzej Gocłowski DNIA 11 kwietnia 2014 O 00:01

ZOBACZ PODOBNE

logosenat

Nowelizacja Ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz Ustawy o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów na finiszu

23 czerwca 2016      TAGI:      
O losach w/w nowelizacji portal ops.pl informował już kilkukrotnie z uwagi na jej...»
logosenat

Będą zmiany w świadczeniach dla opiekunów osób niepełnosprawnych

27 maja 2016      TAGI:      
20 maja 2016 r. sejm przyjął senacki projekt ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o zmianie...»
Sejm-RP

Projekt ustawy o zmianie Ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz Ustawy o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów – kolejny etap

10 maja 2016      TAGI:      
Jest już dostępne sprawozdanie Podkomisji stałej do spraw rodziny z posiedzenia zdnia...»
Program

Trwa V Ogólnopolski Zlot Asystentów Rodziny w Gdyni

13 września 2016      TAGI:   
W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbywa się V Ogólnopolski Zlot Asystentów...»
horizontal-1015739__180

Projekt ustawy o zmianie Ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów

17 marca 2016      TAGI:      
Trybunał Konstytucyjny w wyroku z dnia 18 listopada 2014 r. sygn akt SK 7/11 orzekł,...»