Newsy   

„Świadczenia rodzinne” – nowa publikacja

Publikacja z serii „Biblioteka Pomocy Społecznej” Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska w praktyczny i wyczerpujący sposób omawia kwestie związane z ustalaniem prawa i przyznawaniem zasiłku rodzinnego, świadczenia pielęgnacyjnego, zasiłku pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego oraz zasiłku dla opiekuna. Przybliża również zasady ustalania dochodu z roku bazowego. Zaprezentowano w niej podstawowe wzory dokumentów niezbędnych przy ubieganiu się o świadczenia rodzinne – decyzje w sprawie ich przyznania lub odmowy.

swiadczenia_rodzinne
Świadczenia rodzinne
Autor: Magdalena Januszewska, Bartłomiej Mazurkiewicz
Seria: Biblioteka Pomocy Społecznej
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 388
Format A5

Istotną część publikacji stanowią odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące interpretacji przepisów. Są one odzwierciedlenie problemów, które pojawiły się w działalności jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. Autorzy omawiają konkretne stany faktyczne i wskazują sposoby rozwiązania problemowych sytuacji. Czytelnicy znajdą tu również teksty najważniejszych aktów prawnych z tego zakresu.

Publikacje z serii Biblioteka Pomocy Społecznej zostały przygotowane z myślą o praktykach i przeznaczone są dla pracowników socjalnych i pracowników administracji samorządowej. Ułatwią one wykonywanie obowiązków i pomogą znaleźć rozwiązania w kontrowersyjnych nieraz sytuacjach, z którymi mogą się zetknąć w swojej pracy.

Informacja o autorach publikacji

Magdalena Januszewska – radca prawny, absolwentka wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Łódzkiego; ukończyła także International Business and Trade Law Program (kurs prawa amerykańskiego) organizowany przez Catholic University of America w Waszyngtonie i Uniwersytet Jagielloński; specjalizuje się w prawie pracy, ubezpieczeń i zabezpieczenia społecznego. Prowadzi także działalność pro bono, udzielała pomocy prawnej osobom w trudnej sytuacji życiowej w łódzkim oddziale Fundacji Centrum Praw Kobiet.

Bartłomiej Mazurkiewicz – prawnik, pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, wieloletni członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie; prowadzi szkolenia w zakresie pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych i kodeksu postępowania administracyjnego m.in. dla Biura Polityki Społecznej Miasta St. Warszawy; współpracownik Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej w Krakowie i Katowicach oraz Małopolskiego i Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego; konsultant ośrodków pomocy społecznej.

Katarzyna Grzonka – specjalista ds. sprzedaży
Medialex & Lexdruk w Rybniku

Komentarze (1)

      2 + 1 = ?    
Współczuję, a także gratuluję wytrałości. Mnie by chyba wywiało w połowie tej drogi. Takich nonsensów jest w Polsce bardzo dużo. Dwadzieścia lat temu mieliśmy nadzieję, a obecnie mamy rozczarowanie, choć droga niby słuszna. My Polacy żyjemy nadal w socjalizmie: często z wysiłkiem pokonujemy przeszkody, które sami sobie stwarzamy... :)
DODAŁ: Julie DNIA 16 stycznia 2015 O 18:13

ZOBACZ PODOBNE

„Rozwój koncepcji pracy socjalnej na świecie. Jedna czy wiele?”, Jerzy Szmagalski (Wydawnictwo Difin)

21 czerwca 2018      TAGI:      
Pojęcie „praca socjalna” często obejmuje bardzo różne koncepcje i rzeczywistości....»

„Aktywny senior. Jak zachować sprawność intelektualną w podeszłym wieku?” J. Piekarska, W. Piekarski (Wydawnictwo Difin)

19 kwietnia 2017      TAGI:   
Na rynku nakładem Wydawnictwa Difin pojawiła się publikacja „Aktywny senior. Jak...»

„Bezpieczeństwo pracy pracownika socjalnego. Niech ktoś nas wysłucha” A. Dunajska, M. Boryczko, A. Grodzicka i in. (Wydawnictwo Difin)

01 grudnia 2016      TAGI:      
Na rynku wydawniczym pojawiła się niezwykle interesująca publikacja Wydawnictwa Difin...»