Newsy

Dzień Pracownika Socjalnego

logo mpips

Życzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej:

Szanowni Państwo,

z okazji Dnia Pracownika Socjalnego pragnę podziękować Państwu za codzienną pracę na rzecz osób najbardziej potrzebujących.

Zawód pracownika socjalnego wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale także niezwykłej empatii, tak ważnej w procesie wspierania osób i ich rodzin, które znalazły się w sytuacji trudnej i kryzysowej. Niezwykle ważnym elementem tej profesji jest umiejętność motywowania osób potrzebujących pomocy do zmagania się z trudnościami i problemami, które często wydają się nie do przezwyciężenia. To pracownik socjalny jest osobą, która daje nadzieję na godne życie i pomaga dostrzec sens codziennych zmagań.

Rok 2014 jest szczególny dla pomocy społecznej, mija bowiem 25 lat od przygotowania ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej oraz wprowadzenia kluczowych zmian kompetencyjnych i systemowych w tym zakresie. Rozpoczętym wówczas zmianom w obszarze pracy socjalnej przyświeca jeden cel – przywrócenia osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym poczucia godności i wiary we własne możliwości. Dlatego też będę czynił dalsze starania, aby to właśnie praca socjalna była najważniejszym narzędziem w rękach pracownika socjalnego.

Jesteście Państwo wysoko i wszechstronnie wykwalifikowaną kadrą pracowników służb społecznych. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu do wykonywania tej niezwykle trudnej i wymagającej pracy, świetnie radzicie sobie z każdymi wyzwaniami, a także z dodatkowymi obowiązkami. Dlatego jeszcze raz serdecznie dziękuję Państwu za tę szczególną służbę i ponoszony trud.

Życzę dalszej wytrwałości, satysfakcji, uznania, a także szacunku ze strony władz i społeczności lokalnych. Życzę także, aby niesiona pomoc stała się prawdziwym spełnieniem, a na co dzień dostarczała wiele uśmiechu i ludzkiej życzliwości.

Z poważaniem,

Władysław Kosiniak-Kamysz

www.mpips.gov.pl

Komentarze (2)

      2 + 2 = ?    
Bardzo dziękuję panu ministrowi za życzenia. Chciałbym i jemu życzyć tego, aby potrafił spowodować to, że pracownicy socjalni i zatrudnieni w MOPS-ach zaczęli zarabiać konkretne pieniądze a nie otrzymywać marną jałmużną z gmin. Dobrymi życzeniami nie potrafię nakarmić rodziny, kupić cokolwiek w sklepie. Tego życzę także wszystkim pracownikom socjalnym w Polsce.
DODAŁ: zbigniew DNIA 26 listopada 2014 O 14:49
w takim dniu jak wszyscy nam składają życzenia nasze ostródzkie władze i dyrekcja złożyła nam tylko życzenia z przyzwoitości ale o gratyfikacjach zapomnieli i nasze święto stało sie najsmutniejszym dniem
DODAŁ: Alicja DNIA 22 listopada 2014 O 17:55

ZOBACZ PODOBNE

n1DEvXvrTg

Asysta policji przy wykonywaniu czynności przez pracownika socjalnego

11 sierpnia 2016      TAGI:      
Jak poinformowało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, w dniu 3 sierpnia...»
mrpips_tabliczka

„Partnerstwo przeciw wykluczeniu społecznemu – profesjonalne formy pomocy ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego” – edycja 2017 – wyniki konkursu

03 kwietnia 2017      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej opublikowało wyniki konkursu „Partnerstwo...»
pracownicy_socjalni-300x300

Zaproszenie na konferencję „Bezpieczeństwo pracy pracownika socjalnego” (24 XI, Gdańsk)

26 października 2016      TAGI:      
Ogólnopolska Konferencja Bezpieczeństwo pracy pracownika socjalnego Solidarni wobec...»
sign-1732791_1280

Bezpieczeństwo pracownika socjalnego – ważne zagadnienie i przypomnienie o konferencji

31 października 2016      TAGI:      
W dniu 24 listopada 2016 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie...»
82gocha » 24 kwietnia 2017, 22:34

uchylenie styczeń luty?

pokemon » 24 kwietnia 2017, 21:00

szkolenia

agnkar6281 » 24 kwietnia 2017, 17:54

konkubinat

SR19 » 24 kwietnia 2017, 15:19

Zasiłek pielęgnacyjny

Michalina26 » 24 kwietnia 2017, 14:57

Rejestracja w PUP