Newsy      

List do pracowniczek i pracowników socjalnych

Wicemarszałkini Sejmu RP Wanda Nowicka składa wyrazy współczucia dla Rodzin tragicznie zmarłych pracownic socjalnych: Renaty Białkowskiej i Małgorzaty Kowalczyk. W liście z uznaniem odnosi się do zaangażowania środowiska pracowniczek i pracowników socjalnych w Polsce w działania na rzecz poprawy losu osób potrzebujących pomocy. – Dramat, który rozegrał się w Makowie, pokazuje jak trudna i wymagająca, a przy tym niebezpieczna jest to praca – podkreśla Wicemarszałkini.

List kondolencyjny do pracownikow socjalnych 19 12 20140001

Skan listu Wandy Nowickiej, Wicemarszałkini Sejmu RP do pracowniczek i pracowników socjalnych, w związku z tragicznymi wydarzeniami w Makowie.

List kondolencyjny z dnia 19.12 2014 roku

Źródło: Gabinet Wandy Nowickiej Wicemarszałkini Sejmu RP

Komentarze (6)

      3 + 5 = ?    
Poniosły śmierć wypełniając obowiązki ustawowe. Mam nadzieję, że za słowami pójdą odpowiednie oznaczenia, honory, wsparcie dla rodziny tak jak to dzieje się w przypadku śmierci na stanowisku pracy w zawodach, które służą innym.
DODAŁ: pracowniczka DNIA 26 grudnia 2014 O 12:22
Nikt się nami nie przejmuje ani Ci na górze , ani Ci na dole ! Może Niebo kiedyś nam wynagrodzi za naszą ciężką pracę i to że w wielu przypadkach myślimy inaczej , ale musimy być bezwzględni z powodu braku pieniędzy , a pracować zgodnie z ustawa.! To że zginęły niewinne koleżanki w Makowie pójdzie w zapomnienie ! ... a media i cała reszta będą dalej atakować i szukać tanich sensacji , aby tylko pokazać nas w najgorszym świetle
DODAŁ: pracownik socjalny DNIA 20 grudnia 2014 O 17:43
zastanawia mnie tylko jedno...wszyscy Ci "na górze" twierdzą, że wiedzą jak trudną mamy pracę, twierdzą, że doceniają itp. ale ja jakoś tego nie widzę i nie odczuwam, nie wiem jak Wy koleżanki i koledzy. oby śmierć naszych koleżanek nie poszła na marne ! może w końcu ktoś przejrzy na oczy! Spoczywajcie w pokoju.
DODAŁ: pracownik socjalny DNIA 20 grudnia 2014 O 09:41
Wyrazy współczucia dla rodzin, Dziekujemy Wam koleżanki za oddana i trudna prace, która docenia sie wyłacznie 21 listopada i to nie zawsze. Pozostaniecie w naszej pamięci
DODAŁ: mario DNIA 19 grudnia 2014 O 22:00
wyrazy współczucia dla rodzin Dziękujemy koleżanki za WASZA trudną pracę , którą docenia się tylko 21 listopada i to nie zawsze, Jesteście w naszej pamięci i w naszych sercach.
DODAŁ: mario DNIA 19 grudnia 2014 O 21:57
(...) Lecz oni ciągle przecież żywi, Nadal wytrwale są wśród nas, Ich dusze przy nas pozostały, Tylko ich ciała zabrał czas. Fragment wiersza Henryka Rynkowskiego z Wirtualnego tomiku poezji Współodczuwam dramat rodzin i najbliższych, koleżanek i kolegów z pracy. Renata Białkowska i Małgorzata Kowalczyk niech spoczywają w spokoju. Pracownik socjalny ośrodka pomocy społecznej od ponad 30 lat z małej 30.000 zbiorowości.
DODAŁ: elżbietamaria DNIA 19 grudnia 2014 O 20:47

ZOBACZ PODOBNE

trophy-1674911_1280

Nagrody dla pracowników socjalnych 2017

16 maja 2017      TAGI:      
Jak co roku do 31 lipca 2017 r. w Wydziałach Polityki Społecznej Urzędów Wojewódzkich...»
Postulat RPD w sprawie zmian m.in. Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej

Rzecznik Praw Dziecka o konieczności szkoleń dla pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz członków zespołów interdyscyplinarnych

20 maja 2016      TAGI:      
Pismem z dnia 17.05.2016 r. Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Ministra Rodziny...»
konferencja

Forum Pracowników Socjalnych – Troska. Umacnianie. Siła.

11 października 2017      TAGI:      
W dniach 26-27 listopada 2017 r. odbędzie się Forum Pracowników Socjalnych – Troska....»
podwyżki

O podwyżkach wynagrodzenia pracowników socjalnych ciąg dalszy

05 października 2017      TAGI:      
Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej wystąpiła...»
strajk_lodz

Strajk pracowników MOPS w Łodzi

11 stycznia 2016      TAGI:      
Pracownicy socjalni i koordynatorzy wspierania rodzinnej pieczy zastępczej w Miejskim...»