Newsy         

Pomoc Żywnościowa (FEAD)

FEAD_logo

Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej – Pani Elżbieta Seredyn, w odpowiedzi na pisemną interwencję Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej w sprawie zgłaszanych nieprawidłowości dotyczących realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa (FEAD), wyraziła zaniepokojenie przedstawionymi przykładami nierespektowania Programu i Wytycznych oraz zapewniła, że sygnalizowane przez Federację trudności, przyczynią się do wprowadzenia niezbędnych zmian w kolejnych okresach realizacji programu.

W piśmie interwencyjnym do MPiPS, Federacja (PFZPSiPS) zwróciła uwagę m.in. na konieczność precyzyjnego określenia zasad wydawania skierowań do otrzymania pomocy żywnościowej, reguł ustalania dochodu oraz kwestionowała zasadność dystrybuowania paczek żywnościowych bezpośrednio przez publiczne jednostki pomocy społecznej.

Z pisma MPiPS, które jest odpowiedzią na interwencję (PFZPSiPS), wynika, że okres ważności skierowań powinien być tożsamy z okresem realizacji podprogramu, podstawą ich wydawania jest oświadczenie zainteresowanej osoby, a odmowa wydania skierowania nie wymaga wydania decyzji.

Pismo DS-XII.5144.2.2015.OR (PDF)

Źródło: PFZPSiPS

Komentarze (0)

      4 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Pomoc dla poszkodowanych przez wichurę

10 października 2017      TAGI:      
W ostatnim czasie przez Polskę przeszły wichury wywołując niejednokrotnie ogromne...»

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 (PO PŻ) – konkurs na wybór organizacji partnerskich

31 stycznia 2017      TAGI:         
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiła konkurs na wybór organizacji...»

Zmiany w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014–2020

Trwają prace legislacyjne nad projektem rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki...»

Kampania „Wybieram pomoc”

17 marca 2017      TAGI:      
Od dnia 1 marca 2017 r. na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej...»

Z orzecznictwa sądów administracyjnych – 500+ a pomoc społeczna

W myśl art. 8 ust. 4 Ustawy o pomocy społecznej do dochodu, od którego uzależnione...»