Newsy   

Przyłącz się do budowy Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnego w Kostrach Noskach

szansa_logosps-largeSzanowni Państwo, w imieniu Stowarzyszenia Pomocy Szansa działającego na rzecz osób niepełnosprawnych zwracam się z prośbą o wsparcie budowy Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnego w Kostrach Noskach.

CDR to nowy projekt Stowarzyszenia Pomocy Szansa, którego celem jest utworzenie nowoczesnego, kompleksowego a zarazem przyjaznego miejsca dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej i ich rodzin. Jest odpowiedzią na lokalne potrzeby środowiska osób niepełnosprawnych i wypełnieniem luki w systemie diagnozowania i rehabilitacji dzieci i młodzieży oraz wspierania całej rodziny. To miejsce gdzie dzieci i młodzież oraz ich rodzice będą mogli uzyskać kompleksową pomoc diagnostyczno-rehabilitacyjną i terapeutyczną już we wczesnym okresie życia swojego dziecka tj. od urodzenia.

CDR powstanie w budynku byłej szkoły podstawowej w Kostrach Noskach gm. Nowe Piekuty przekazany Stowarzyszeniu. Jest to budynek wymagający kompleksowego remontu i adaptacji do potrzeb osób niepełnosprawnych jak i prowadzonej działalności. Będzie w nim się mieścić: Ośrodek Wczesnej Interwencji jako Niepubliczny Ośrodek Zdrowia; Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna; Szkoła Specjalna Przysposabiająca Do Pracy. Oferta CDR jest skierowana do mieszkańców woj. podlaskiego i innych osób zainteresowanych bezpłatną pomocą.

Obecnie rozpoczęliśmy realizacje pierwszego z trzech etapów projektu tj. przygotowanie dokumentacji architektonicznej, kosztorysu budowy i wyposażenia CDR. Zabiegamy również o niezbędne pozwolenia do rozpoczęcia remontu i adaptacji budynku byłej szkoły na potrzeby CDR. Aby ten cel osiągnąć potrzebujemy zebrać 50 000,00 zł na przygotowanie dokumentacji. Zakończenie I etapu przewidujemy na 30.11.2015r.

Kolejne etapy to; remont i adaptacja a następnie uruchomienie CDR i bieżąca działalność, która będzie finansowana z kontraktu z NFZ, dotacji, środków samorządu, grantów oraz UE. Oferta CDR będzie bezpłatna.

Szanowni Państwo, zwracam się z gorąca prośbą o partnerstwo w realizacji projektu CDR Kostry Noski w zakresie promocji i patronatu lub innej możliwej pomocy / wsparcia. Bardzo liczymy na Państwa pomoc. Jeżeli jest możliwe umieszczenie naszego wideoapelu to byśmy byli niezmiernie wdzięczni.

W załączeniu przesyłam materiały dotyczące CDR Kostry Noski.

Szczegóły projektu można poznać na http://www.spszansa.pl/centrum/apel/ tam też znajdują się dwa krótki film o CDR. Pomysł stworzenia CDR popierają zawodnicy KS Jagiellonia z Białegostoku.

Opis Projektu CDR (PDF)

Więcej o Stowarzyszeniu Pomocy Szansa : www.spszansa.pl

Z wyrazami szacunku.
Norbert Krzykawski Prezes SPS

Dodatkowe informacje: Norbert Krzykawski
509 810 546 nk@spszansa.pl

Komentarze (0)

      3 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

horizontal-1010917_1280

Doniesienia z judykatury ws. dłużników alimentacyjnych uchylających się od zobowiązań alimentacyjnych

18 marca 2016      TAGI:      
Zgodnie z treścią art. 5 ust. 3b ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów,...»
strajk_lodz

Zakończył się strajk pracowników MOPS w Łodzi

12 lutego 2016      TAGI:      
Podpisaniem porozumienia z pracodawcą i władzami miasta, zakończył się trwający...»

Słupsk – nabór na stanowisko Kierownika Centrum Integracji Społecznej

12 kwietnia 2016      TAGI:   
Stowarzyszenie Horyzont w Słupsku ogłosiło nabór na Kierownika Centrum Integracji...»
centrum_stowarzyszenie

Spotkanie Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM”

10 lutego 2016      TAGI:   
Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy...»
Sejm-RP

Nowa składka audiowizualna – kto nie zapłaci i jak się ma do tego 500+?

06 maja 2016      TAGI:         
Trwają prace nad poselskim projektem ustawy o składce audiowizualnej. Przedmiotowy...»