Newsy   

Jesteście Rodziną Dobra!

IMG_3307W ramach akcji „MIKOŁAJE 2015” wolontariusze przygotowali 236 paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, realizowanego już ósmy rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz pracownicy firm sektora gospodarczego i ośrodki pomocy społecznej. Dzięki temu zostało przygotowanych ponad dwieście dużych paczek dla dzieci.

Do realizacji projektu socjalnego „MIKOŁAJE” włączyły się wszystkie ośrodki pomocy społecznej powiatu: z Borku Wlkp., Gostynia, Krobi, Pępowa, Piasków, Pogorzeli i Ponieca.

Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci i przygotowali dla nich paczki. Paczki te obecnie trafiły do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie. Paczki te otrzymali rodzice, którzy, budując swój autorytet, wręczą te paczki dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A to po to, by dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalały obrazu swojej rodziny, jako zależnej od pomocy społecznej. Rozwijająca się akcja przerosła oczekiwania pomysłodawców. W paczkach znalazły się zabawki, gry edukacyjne, książki, przybory szkolne, słodycze, maskotki i wiele innych ważnych dla dzieci rzeczy. Na konto Stowarzyszenia „Dziecko” wpłynęły też pieniądze od prywatnych darczyńców na pokrycie kosztów leczenia uzębienia chłopca opuszczonego przez rodziców.

Swoją aktywnością młodzi ludzie i ich wychowawcy, mieszkańcy powiatu oraz pracownicy firm prywatnych udowadniają, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca. Za podzielenie się radością i dobrem uczestnicy akcji otrzymali honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2015”. Otrzymało je kilku mieszkańców powiatu, którzy nie chcieli publicznego ujawnienia swoich nazwisk oraz Zespół Szkół w Borku Wlkp., Zespół Szkół w Zimnowodzie, Szkoła Podstawowa w Wycisłowie, Zespół Szkół w Szelejewie, Gimnazjum w Piaskach, Zespół Szkół w Bodzewie, Przedszkole ENART w Piaskach, Publiczne Gimnazjum w Poniecu, Gimnazjum w Żytowiecku, Zespół Szkół w Pępowie, Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Przedszkole nr 1 w Gostyniu, Przedszkole „BAJKA”, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Zespół Szkół w Starej Krobi, Szkoła Podstawowa w Sułkowicach, Przedszkole „Pod Świerkami” w Krobi, Przedszkole w Pudliszkach, Beata i Mariusz Konury, Marzena i Andrzej Konieczni, Lucyna Wiśniewicz, Lidia Wiśniewicz, Agnieszka Rochowska, Agnieszka Klupczyńska, Agnieszka Artmańska, Joanna i Paweł Stachowiak, Agnieszka i Andrzej Frąckowiak, Edyta Dawidziak, Katarzyna Andrzejak, Joanna Kaczmarczyk, Daria Cichoradzka, Aldona Majchrzak, Iwona Wabińska, Leszek Skrzypczak, Alicja i Jerzy Data, Joanna Smorowińska, Stowarzyszenie „Biegaj z Krobią WOMEN”, klub karate TKKF „TĘCZA” w Gostyniu, radni gminni i powiatowi z SKW Samorządowej Koalicji Współpracy, Stowarzyszenie „DZIECKO” oraz wolontariat pracowniczy PCPR w Gostyniu.

Wszystkim uczestnikom akcji należą się wielkie serdeczne podziękowania!

Jesteście Rodziną Dobra!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu

Komentarze (0)

      1 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

rodzina 500+

„Rodzina 500+” i koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego

22 sierpnia 2016      TAGI:         
Jak zwraca uwagę MRPiPS, wśród rodzin korzystających ze świadczenia wychowawczego...»
mother-1782017_1280

Konkurs plastyczny dla domów pomocy społecznej: „Rodzina w moich oczach”

16 grudnia 2016      TAGI:         
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza mieszkańców domów pomocy...»
hook-829942__180

„Rodzina 500 plus” – jak poprawić błędy we wnioskach złożonych drogą elektroniczną?

06 kwietnia 2016      TAGI:      
Złożenie wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego może wiązać się...»
Print

Program „Rodzina 500 plus”

03 lutego 2016      TAGI:   
Rządowy projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadzi...»
Ministerstwo-Rodziny

Komunikat MPiPS ws. Programu Rodzina 500+ w pieczy zastępczej

18 lipca 2016      TAGI:      
W dniu 15.07.2016 r. na stronie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej pojawił...»