Newsy         

Strajk w Wierzbicy

strajk_wierzbica

29 grudnia br. rozpoczął się Strajk w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wierzbicy. Pracownicy GOPS w atmosferze kierowanych i realizowanych wobec nich zapowiedzi zwolnienia, podjęli decyzję o częściowym zaprzestaniu świadczenia pracy. Sytuacja w ośrodku jest napięta i towarzyszy jej brak otwartości na dialog ze strony pracodawcy.

Narracja pracodawcy: „Droga Pani, ja na miejscu wójta bym Panią odstrzeliła, jak słowo daję (…)” – tymi słowami miał (według relacji portalu Wierzbica 24.pl) w obecności niereagującego wójta, zwrócić się do pracownika miejscowego GOPS, wysoko postawiony w strukturze Urzędu jego pracownik. Słowa te są reakcją na brak dostarczenia wójtowi do przejrzenia akt postępowania o przyznanie pomocy dla jednego z klientów. Nagranie zajścia mające potwierdzić wypowiedziane zdanie znajduje się w prokuraturze, a Wójt oficjalnie zaprzecza, by te słowa padły.

Zdaniem Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej sytuacja w Wierzbicy to przykład małej jednostki pomocy społecznej, w której pacyfikowana jest samoorganizacja pracownicza. Działania pracodawcy są próbą rozbicia legalnie działającej organizacji związkowej i zastraszenia legalnie protestujących pracowników GOPS. Dlatego też, Federacja podjęła szereg działań, które mają zapobiec dalszej eskalacji bezprawnego postępowania wobec pracowników ośrodka w Wierzbicy.

Więcej na ten temat:

Strajk w Wierzbicy !!!  (Forum OPS.pl)

Rozpoczął się strajk w Wierzbicy (PFZPSiPS)

Komentarze (5)

      2 + 4 = ?    
Nie popieram strajku.Praca jako pracownik socjalny to służba .Jak mi wiadomo w GOPS w Wierzbicy działo się nie najlepiej. brak szacunku dla podopiecznych, arogancja. Obecna Pani kierownik jest w stanie to zmienić, dajcie jej szanse. Uwierzcie wiem coś na ten temat.
DODAŁ: Grażyna DNIA 16 lutego 2016 O 13:08
No cóż.Ta pseudo " władza" traktuje państwoe instytucje jak prywatne folwarki.Czas to wreszcie zmienić! Dobrze wyszło z tym nagraniem!Trzymam kciuki !
DODAŁ: Zofia DNIA 03 stycznia 2016 O 14:24
Wojt zatrudnił jako p.o kierownika byłą dyrektor z Radomia, ktora żadziła bliko 500 osobami. Myslal pewnie ze w ten sposob pani z dlugoletnim doswiadczeniem w pomocy spolecznej i w rzadzeniu przeprowadzi rzady polegajace na uciszeniu i zwalnianiu niewygodnych a tu myk widac ze jest naprawde zle się dzieje, skoro tak mala grupa zwiazkowa zwolala strajk i niedala sie wladzy. Trzymam kciuki za zaloge gops oby wiecej takich odwaznych robilo taka burde moze wreszcie pracownicy socjalni byli by dostrzegani a nie traktowani jak margines i najgorsze zło konieczne.
DODAŁ: zainteresowany DNIA 31 grudnia 2015 O 14:28
Trwa Strajk Pracowników GOPS w Wierzbicy. Przełom w sprawie sytuacji strajkujących pracowników GOPS w Wierzbicy! Sytuacją zainteresowali się radni z komisji ds. społecznych. Planowane jest zorganizowanie nadzwyczajnej sesji rady gminy ws. aktualnej sytuacji w GOPS. Dziś w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli radni z komisji ds. społecznych, przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników GOPS oraz przedstawiciele Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (organizacja związkowa pracowników GOPS w Wierzbicy jest jedną z organizacji współtworzących Federację). Przed spotkaniem z radnymi przedstawiciele Federacji próbowali rozmawiać z po. kierownika GOPS w Wierzbicy , która niestety nie znalazła czasu na rozmowę. Próbowano również nawiązać bezpośredni kontakt z Wójtem, ale był nieobecny, rozmawiano więc z Sekretarz Gminy na temat możliwości spotkania z Wójtem ws. aktualnej sytuacji w GOPS. Ustalono, że spotkanie takie odbędzie się 8 stycznia 2016 roku.
DODAŁ: angoc DNIA 30 grudnia 2015 O 21:57
Wsparcie dla strajkujących... jutro w Wierzbicy pojawią się przedstawiciele PFZPSiPS oraz Redakcji OPS.pl Wiem, że sytuacji w wierzbickim GOPS przygląda się uważnie portal Wierzbica 24.pl
DODAŁ: angoc DNIA 29 grudnia 2015 O 20:53

ZOBACZ PODOBNE

migli5

Strajk w MOPS w Łodzi

29 stycznia 2016      TAGI:         
Wiceprezes Rady Ministrów Piotr Gliński oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny,...»
strajk

Strajk w GOPS Wierzbica

07 stycznia 2016      TAGI:      
Zapowiedzią zwolnienia dyscyplinarnego przewodniczącej oraz wiceprzewodniczącej...»
strajk_lodz

Zakończył się strajk pracowników MOPS w Łodzi

12 lutego 2016      TAGI:      
Podpisaniem porozumienia z pracodawcą i władzami miasta, zakończył się trwający...»
strajk_lodz

Strajk pracowników MOPS w Łodzi

11 stycznia 2016      TAGI:      
Pracownicy socjalni i koordynatorzy wspierania rodzinnej pieczy zastępczej w Miejskim...»
strajk_pracownikow

Strajk w Łodzi i Wierzbicy

16 stycznia 2016      TAGI:   
Nowy rok rozpoczął się od dwóch akcji strajkowych pracowników socjalnych, asystentów...»
agablues » 19 listopada 2017, 18:56

Asystent rodziny wkład własny

sawsyl » 19 listopada 2017, 13:40

podanie a umorzenie a potrącenie

123d » 18 listopada 2017, 23:53

asystent rodziny jaki procent dotacji