Porady      

Czy świadczenie wychowawcze wliczane jest do dochodu w przypadku uzyskania świadczeń z pomocy społecznej, funduszu alimentacyjnego czy świadczeń rodzinnych?

Świadczenie wychowawcze, o którym mowa w Ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2016r. poz. 195), nie będzie wliczane do dochodu rodziny przy ustalaniu prawa do świadczeń z pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, dodatków mieszkaniowych, stypendiów dla uczniów i studentów, tym samym nie będzie skutkował utratą prawa do w/w świadczeń.

Komentarze (0)

      4 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Obserwatorium Integracji Społecznej – charakterystyka działań

27 maja 2016      TAGI:         
Obserwatoria Integracji Społecznej wyłoniły się ze struktur Regionalnych Ośrodków...»

Przesłanki udzielenia pomocy pieniężnej na podstawie Ustawy o pomocy społecznej

12 kwietnia 2016      TAGI:      
Zgodnie z art. 8 ust. 1 Ustawy z dnia z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz....»

Marnotrawienie środków z pomocy społecznej

16 maja 2016      TAGI:         
Według Ustawy o pomocy społecznej zasadniczym celem wspominanej pomocy jest zaspokojenie...»

Proceduralne aspekty udzielania świadczeń rodzinnych

Ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych następuje na wniosek strony, podobnie jak...»

Jakie usługi zapewnia rodzinny dom pomocy?

29 sierpnia 2016      TAGI:      
Rodzinny dom pomocy świadczy usługi bytowe i opiekuńcze. Szczegółowy wykaz tych...»
katarzynka1804 » 29 kwietnia 2017, 16:32

Zadaniowy czas pracy.

mlodaasystentka » 28 kwietnia 2017, 19:56

Pytanie.

mlodaasystentka » 28 kwietnia 2017, 19:21

Policja?

Marcelino » 28 kwietnia 2017, 14:30

Wycofanie wniosku przez Stronę