Porady         

Przez jaki okres przysługuje świadczenie rodzicielskie?

Zgodnie z dyspozycją ustawodawcy zawartą w art. 17c ust. 3 Ustawy o świadczeniach rodzinnych świadczenie rodzicielskie przysługuje przez okres:

1) 52 tygodni – w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie, przysposobienia jednego dziecka lub objęcia opieką jednego dziecka;
2) 65 tygodni – w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, przysposobienia dwojga dzieci lub objęcia opieką dwojga dzieci;
3) 67 tygodni – w przypadku urodzenia trojga dzieci przy jednym porodzie, przysposobienia trojga dzieci lub objęcia opieką trojga dzieci;
4) 69 tygodni – w przypadku urodzenia czworga dzieci przy jednym porodzie, przysposobienia czworga dzieci lub objęcia opieką czworga dzieci;
5) 71 tygodni – w przypadku urodzenia pięciorga i więcej dzieci przy jednym porodzie, przysposobienia pięciorga i więcej dzieci lub objęcia opieką pięciorga i więcej dzieci.

Komentarze (0)

      1 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

W jaki sposób dokumentować monitoring sytuacji rodziny w której toczy się procedura Niebieskiej Karty?

28 sierpnia 2017      TAGI:      
Żaden przepis prawa nie reguluje wymaganych dokumentów. Poszczególne gminy i działające...»

Kto może otrzymać świadczenie wychowawcze?

13 kwietnia 2016      TAGI:      
Prawo do świadczenia wychowawczego reguluje Ustawa z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy...»

Bezpłatna pomoc prawna. Komu przysługuje i gdzie ją uzyskać?

06 kwietnia 2016      TAGI:      
Od początku 2016 roku każdy powiat realizuje zadanie finansowane z budżetu państwa...»

Czy świadczenie rodzicielskie wlicza się do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z pomocy społecznej, funduszu alimentacyjnego i świadczeń rodzinnych?

15 kwietnia 2016      TAGI:         
Zgodnie z treścią art. 3 ust. 24 lit. i Ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U.z2015r.poz....»

Świadczenie wychowawcze a świadczenia uzyskiwane za granicą (np. Kindergeld)

11 kwietnia 2016      TAGI:         
Świadczenie wychowawcze jest świadczeniem o charakterze rodzinnym. W krajach Unii...»