Porady      

Świadczenie wychowawcze w formie rzeczowej lub usług

Jeżeli w stosunku do osoby ubiegającej się o przyznanie świadczenia wychowawczego lub osoby pobierającej to świadczenie wystąpią wątpliwości dotyczące sprawowania opieki nad dzieckiem, w tym również w przypadku wydatkowania świadczenia wychowawczego niezgodnie z celem lub marnotrawienia świadczenia wychowawczego, organ właściwy oraz marszałek województwa mogą zwrócić się do kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej o przeprowadzenie rodzinnego wywiadu środowiskowego, o którym mowa w Ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2015 r. poz. 163 ze. zm.) w celu weryfikacji tych wątpliwości (art. 15 ust. 1 p.p.w.d).

W przypadku potwierdzenia w toku rodzinnego wywiadu środowiskowego w/w okoliczności organ kierując się treścią art. 9 p.p.w.d., przekazuje należne osobie świadczenie wychowawcze w całości lub w części w formie rzeczowej lub w formie opłacania usług.

Komentarze (0)

      5 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Nienależnie pobrane świadczenie wychowawcze

13 kwietnia 2016      TAGI:      
Ustawa o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (dalej cyt. jako p.p.w.d.) przewiduje przypadki,...»

Czy świadczenie rodzicielskie wlicza się do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z pomocy społecznej, funduszu alimentacyjnego i świadczeń rodzinnych?

15 kwietnia 2016      TAGI:         
Zgodnie z treścią art. 3 ust. 24 lit. i Ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U.z2015r.poz....»

Rodzaje specjalistycznych usług opiekuńczych

09 czerwca 2016      TAGI:      
Rozporządzenie Ministra Polityki Społecznej w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych...»

Okoliczności powodujące zmianę decyzji przyznającej świadczenie z pomocy społecznej

04 sierpnia 2016      TAGI:      
Według Ustawy o pomocy społecznej istnieje wiele sytuacji, w których organ może...»

Czy świadczenie pielęgnacyjne przysługuje dla rodzica, który zrezygnuje z prowadzenia działalności gospodarczej?

08 kwietnia 2016      TAGI:      
Przepisy dotyczące świadczeń rodzinnych mówią o tym, iż świadczenie pielęgnacyjne...»