Porady      

Jak długo można uczęszczać do do ośrodka wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi?

Pobyt w ośrodku wsparcia – środowiskowym domu samopomocy – może być dzienny lub całodobowy.

Skierowanie następuje w drodze decyzji administracyjnej. Pierwsza decyzja kierująca osobę na pobyt dzienny do środowiskowego domu samopomocy jest wydawana na okres maksymalnie 3 miesięcy. W tym czasie pracownicy ośrodka wsparcia dokonują oceny i tworzą plan postępowania z podopiecznym. Następnie skierowanie wydłuża się o taki termin, by móc dokonać realizacji opracowanego planu.

Skierowanie na pobyt całodobowy wydaje się na okres nie dłuższy niż 3 miesiące – można ten czas wydłużyć do 6 miesięcy w szczególnych wypadkach (w roku kalendarzowym okres pobytu całodobowego nie może przekroczyć 8 miesięcy).

Komentarze (0)

      4 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Jakie trzeba mieć uprawnienia, aby być superwizorem dla pracowników socjalnych?

22 sierpnia 2017      TAGI:      
Rozporządzenie Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 grudnia 2016r.wsprawie...»

Jak uzyskać dofinansowanie do zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze?

06 kwietnia 2016      TAGI:         
Osoba starająca się o uzyskanie dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu...»

Czy przyznaje się zasiłek okresowy dla zasiłkobiorcy stałego?

02 sierpnia 2017      TAGI:      
  Tak, zasiłek taki przyznaje się. Zasiłek stały przyznaje się na podstawie...»

Superwizja dla pracowników socjalnych – jak powinna wyglądać?

22 sierpnia 2017      TAGI:      
Superwizję w pomocy społecznej definiuje art. 121a Ustawy o pomocy społecznej z 12marca...»

Jak stać się czyimś opiekunem prawnym?

10 czerwca 2016      TAGI:   
Opiekun prawny, czyli inaczej przedstawiciel ustawowy, to osoba dokonująca wszelkich...»
sanna » 23 września 2017, 14:17

SYGNITY - błędy w listach wypłat

izzka » 23 września 2017, 11:26

działalność na ryczałcie Izyda

Szarak » 23 września 2017, 11:04

Zaległe wynagrodzenie - odprawa wypłacone w 2016 r.

abin » 23 września 2017, 10:03

Jaki paragraf na konferencje dyrektora