Porady   

Czego nie wlicza się przy ustalaniu prawa do dodatku mieszkaniowego?

Zgodnie z Ustawą o dodatkach mieszkaniowych przy ustalaniu prawa do dodatku mieszkaniowego nie wlicza się następujących otrzymanych świadczeń:

– stypendium szkolnego i zasiłku  szkolnego (pomoc materialna dla uczniów),
– dodatków dla sierot zupełnych (dodatek dla osoby pobierającej rentę rodzinną przyznawany z powodu trudnej sytuacji życiowej wynikającej ze śmierci obojga rodziców),
– jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, tzw. „becikowego”,
– dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia się dziecka,
– pomocy z zakresu dożywiania (np. zasiłki przyznawane z pomocy społecznej na zakup żywności, pokrycie kosztów wyżywienia dzieci w szkole),
– zasiłku pielęgnacyjnego,
– jednorazowego świadczenia z pomocy społecznej (np. zasiłku celowego),
– wartości świadczeń w naturze przyznawanych z pomocy społecznej (np. wartości paczki żywnościowej, otrzymanej odzieży),
– kwoty przyznanego uprzednio dodatku mieszkaniowego,
– dodatku energetycznego,
– zapomogi pieniężnej dla emerytów, rencistów, świadczeniobiorców przedemerytalnych, zasiłkobiorców przedemerytalnych,
– pomocy dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych,
– świadczenia wychowawczego,
– dodatku wychowawczego.

Komentarze (0)

      2 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Czym różni się ogólnopolska Karta Dużej Rodziny od tej lokalnej?

05 kwietnia 2016      TAGI:   
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek na terenie całego kraju, natomiast...»

Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka – informacje

10 czerwca 2016      TAGI:      
Zgodnie z Ustawą o świadczeniach rodzinnych, gdy urodzi się dziecko, można się...»

Gdzie można składać wniosek o Kartę Dużej Rodziny i co jest potrzebne przy składaniu ww. wniosku?

11 kwietnia 2016      TAGI:      
Karty Dużej Rodziny to dokument, który może wprowadzić samorząd na szczeblu gminy,...»

Kim jest, jakie ma prawa strona w postępowaniu?

Zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego stroną jest ten, czyjego interesu...»

Kiedy nie przysługuje świadczenie rodzicielskie?

14 kwietnia 2016      TAGI:         
Zgodnie z treścią art. 17c ust. 9 Ustawy o świadczeniach rodzinnych świadczenie...»
jkl » 22 stycznia 2017, 00:14

Opiekun prawny a dziecko w placówce op.-wych.

tito » 21 stycznia 2017, 20:13

Odpowiedź prof. Cenckiewicza

dzibar » 21 stycznia 2017, 17:15

Partia Zieloni