Porady   

Kto może pracować w placówce dziennego wsparcia z dziećmi?

Według Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej osoba pracująca w placówce dziennego wsparcia dla dziecka powinna mieć odpowiednie wykształcenie.

Wychowawca pracujący w placówce powinien mieć wykształcenie wyższe na jednym z następujących kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, praca socjalna, nauka o rodzinie bądź inny kierunek, którego program edukacyjny obejmował resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. Wychowawcą może być też osoba, która ukończyła studia na dowolnym kierunku lecz poza nimi odbyła studia podyplomowe w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie, resocjalizacji oraz taka, która wykształcenie wyższe uzupełniła kursem kwalifikacyjnym z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej.

Wychowawcą może zostać także ten, kto posiada wykształcenie średnie wraz z  3-letnim stażem pracy z dziećmi lub rodziną.

Pedagog zatrudniony w placówce dziennego wsparcia musi mieć tytuł zawodowy magistra na kierunku pedagogika lub pedagogika specjalna.

Od psychologa jest wymagane posiadanie prawa do wykonywania zawodu.

Osoba prowadząca terapię musi mieć określone przygotowanie w zależności od prowadzonej terapii.

Opiekun dziecięcy powinien ukończyć szkołę przygotowującą do pracy jako opiekun dziecięcy, pielęgniarka lub mieć ukończone studia pedagogiczne.

W placówce wsparcia dziennego dla dziecka nie może pracować ten, kto ma lub miał ograniczoną lub odebraną władzę rodzicielską, kto nie wywiązuje się z posiadanego obowiązku płacenia alimentów oraz ten, kto był skazany za umyślne przestępstwo, w tym także przestępstwo skarbowe.

Komentarze (0)

      5 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Kto może kierować jednostką organizacyjną pomocy społecznej?

16 września 2016      TAGI:      
Zgodnie z Ustawą o pomocy społecznej osoby, które kierują jednostkami organizacyjnymi...»

Czym jest placówka wsparcia dziennego dla dzieci?

19 lipca 2016      TAGI:      
Placówka wsparcia dziennego dla dziecka wspiera rodzinę w opiece i wychowaniu dziecka,...»

Czy osoba wykonująca prace społecznie użyteczne może otrzymać pomoc społeczną?

27 czerwca 2016      TAGI:      
Osoba, która wykonuje prace społecznie użyteczne, zachowuje status osoby bezrobotnej,...»

Kto może zostać rodziną zastępczą?

05 kwietnia 2016      TAGI:   
Rodzina (małżonkowie) lub osoba niepozostająca w związku małżeńskim, którzy...»

Kto może być opiekunem usamodzielnienia?

27 maja 2016      TAGI:   
W art. 145 Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pomocy społecznej wymienione zostały...»