Z orzecznictwa – „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”

Jak wskazuje orzecznictwo, program „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” realizowany jest trybie przepisów Ustawy o pomocy społecznej, dalej cyt. jako U.p.s. Uznać należy, że świadczenia przyznawane w ramach programu w istocie utożsamiać trzeba z zasiłkiem celowym, o którym mowa w art. 39 U.p.s., a który może być przyznany w celu zaspokojenia niezbędnej potrzeby bytowej, w tym na pokrycie części lub całości kosztów zakupu żywności (ust. 1 i 2).

Orzekając w przedmiocie udzielenia przedmiotowej pomocy organ pomocy społecznej działa w ramach uznania administracyjnego co najmniej w zakresie ustalenia jej wysokości czy też czasokresu, na jaki została ona przyznana. Spełnienie kryteriów przyznania pomocy na dożywianie w ramach Programu nie przesądza o tym, że pomoc taka zostanie przyznana w wysokości oczekiwanej przez wnioskodawcę na wskazany przez niego okres.

(II SA/Lu 182/16 – Wyrok WSA w Lublinie z 2016-09-20)

Orzeczenie do pobrania: II SA_Lu 182_16 – Wyrok WSA w Lublinie z 2016-09-20

Komentarze (0)

      5 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

01img_2358

Konferencja „Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw”

25 października 2016      TAGI:         
W dniach 24 oraz 25 października 2016 r. w Warszawie odbywa się 13 Ogólnopolska Konferencja...»
graphics-882726__180

Doniesienia z orzecznictwa: refundacja alimentów/ świadczeń z funduszu alimentacyjnego a dochód w pomocy społecznej

05 kwietnia 2016      TAGI:      
Zgodnie z treścią art. 8 ust. 3 ustawy o pomocy społecznej za dochód uważa się...»
legal-450202_1280

Z orzecznictwa sądów administracyjnych – 500+ a pomoc społeczna

W myśl art. 8 ust. 4 Ustawy o pomocy społecznej do dochodu, od którego uzależnione...»
bread-399286_960_720

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – konsultacje społeczne

27 marca 2017      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej informuje o prowadzeniu przez Komisję...»
legal-450202_1280

Z orzecznictwa sądów administracyjnych – „dochód z pola”

Art. 8 ust. 9 Ustawy o pomocy społecznej obliguje do przyjęcia, że z 1 ha przeliczeniowego...»