Czy dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej odpowiedzialnego za obsługę organizacyjną – techniczną – prac zespołu interdyscyplinarnego ma dostęp do dokumentacji zespołu?

W opisanej powyżej sytuacji domniemywać można, że dyrektor jest członkiem zespołu interdyscyplinarnego. Jeżeli jest członkiem zespołu lub grup roboczych albo gdy jest przewodniczącym zespołu interdyscyplinarnego, ma dostęp do każdej dokumentacji zespołu. Jeśli natomiast pełni tylko funkcję techniczną i zajmuje się tylko obsługą organizacyjną pracy zespołu, nie powinien mieć dostępu do całości akt. Może posiadać informacje o danych, jakie są w posiadaniu zespołu interdyscyplinarnego lub grupy roboczej, ale nie powinien znać ich konkretnej treści.

Jeszcze inaczej wygląda sprawa, jeżeli pracownik i członek zespołu jest pracownikiem zatrudnionym w Ośrodku – dyrektor jako osoba nadrzędna może monitorować pracę pracownika, a także mieć wgląd do prowadzonej dokumentacji, ale tylko w zakresie posiadanych danych, a nie ich treści.

Komentarze (0)

      2 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Czy świadczenie rodzicielskie przysługuje, jeśli wnioskodawca pobiera już świadczenie pielęgnacyjne na inne dziecko?

09 sierpnia 2017      TAGI:      
  W takim przypadku świadczenie rodzicielskie nie przysługuje. Mówi otym...»

Kwalifikowanie rodzin do pomocy z programu „Pomoc Państwa w zakresie dożywiania”

28 lipca 2017      TAGI:      
  Program „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020 został...»

Nienależnie pobrane świadczenie z pomocy społecznej – postępowanie

Ustawa o pomocy społecznej w art. 6 par. 16 wyjaśnia pojęcie nienależnie pobranego...»

Jak długo trzeba czekać na otrzymanie pomocy społecznej po złożonym wniosku?

Przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego i Ustawy o pomocy społecznej określają...»

Kto może kierować jednostką organizacyjną pomocy społecznej?

16 września 2016      TAGI:      
Zgodnie z Ustawą o pomocy społecznej osoby, które kierują jednostkami organizacyjnymi...»