Porady      

Czy koniecznym jest opracowywanie regulaminu pracy Zespołu Interdyscyplinarnego?

Zespoły interdyscyplinarne powoływane są na podstawie Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Ustawa nie nakłada obowiązku, aby tworzone były regulaminy pracy zespołu interdyscyplinarnego. Jest to jednak stosowane przez większość gmin w celu usprawnienia pracy, sprawniejszego przepływu informacji, podziału obowiązków pomiędzy instytucjami wchodzącymi w skład zespołu itp.

Rady Gmin stosownymi uchwałami powołują zespoły interdyscyplinarne i określają szczegółowe warunki funkcjonowania zespołu. Jeśli w danej uchwale gminnej istnieje zapis dotyczący regulaminu pracy zespołu – mówiący np., że ma on powstać albo że zespół funkcjonuje w oparciu o regulamin – należy taki regulamin stworzyć.

Komentarze (0)

      5 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Co to jest Indywidualny Program Usamodzielnienia?

24 maja 2016      TAGI:   
W Ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej można znaleźć informacje...»

Czy istnieje w Polsce sposób na zmuszenie alkoholika do leczenia?

05 kwietnia 2016      TAGI:      
W Polsce nie istnieje sposób na zmuszenie alkoholika do leczenia. Przypadek osoby uzależnionej...»

Ochrona danych osobowych w działaniach Zespołu interdyscyplinarnego i Grupy roboczej

14 września 2016      TAGI:         
Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie członkowie Zespołu interdyscyplinarnego...»

Co to jest fundusz alimentacyjny?

10 czerwca 2016      TAGI:         
W przykładowej sytuacji – gdy jedno z rodziców nie łoży żadnych środków nautrzymanie...»

Czy świadczenie rodzicielskie wlicza się do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z pomocy społecznej, funduszu alimentacyjnego i świadczeń rodzinnych?

15 kwietnia 2016      TAGI:         
Zgodnie z treścią art. 3 ust. 24 lit. i Ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U.z2015r.poz....»
LucB » 21 listopada 2017, 09:31

koordynacja, powrót z zagranicy

zniesmaczona35 » 21 listopada 2017, 09:23

jakie świadzcenia i kto w składzie rodziny

jollaa » 21 listopada 2017, 09:21

500+ a prawomocność rozwodu