Porady      

Czy można przyznać zasiłek okresowy z powodu bezrobocia za pełny miesiąc, jeśli osoba zarejestrowała się jako bezrobotna np. w połowie miesiąca?

W takiej sytuacji nie można przyznać zasiłku okresowego za cały miesiąc, gdyż osoba tylko pół miesiąca była bezrobotną. Będzie miał tutaj zastosowanie art. 106 ust. 3 Ustawy o pomocy społecznej, który mówi o dzieleniu pełnej kwoty zasiłku na ilość dni kalendarzowych danego miesiąca i mnożeniu przez liczbę dni objętych świadczeniem.

Można natomiast stronie przyznać zasiłek za cały miesiąc, jeśli strona zarejestrowała się w urzędzie pracy, a mogła pobierać zasiłek okresowy z tytułu choroby, a nie bezrobocia i ma na to stosowne dokumenty.

Komentarze (1)

      4 + 4 = ?    
a co jeśli w jednej rodzinie jest 4 osoby, tylko jedna jest zarejestrowana jako bezrobotna ,pozostałe 3 nie, a zasiłek okresowy liczony jest za każdą osobę? bo przysługuje na podstawie wyliczenia dochodu dla całej rodziny a tak na prawdę to tylko jedna spełnia wymaganie (przesłanka bezrobocia) 514x4=2056-0(dochód osiągnięty) x50%=1028zł
DODAŁ: ja DNIA 28 września 2017 O 14:29

ZOBACZ PODOBNE

Decyzja o uznaniu dłużnika za uchylającego się od zobowiązań- procedura administracyjna

28 sierpnia 2017      TAGI:      
W momencie, kiedy przyznaje się decyzją administracyjną świadczenie z funduszu alimentacyjnego...»

Co w przypadku, gdy osoba podejrzewana o stosowanie przemocy ma pełnomocnika, czy możemy mu udzielać jakichkolwiek informacji?

10 sierpnia 2017      TAGI:      
  Na wniosek sądów, prokuratorów, kuratorów sądowych i policji zespół...»

Czy przesyłać dokumenty dot. świadczeń rodzinnych do innego Ośrodka w przypadku zmiany miejsca zamieszkania Klienta?

22 sierpnia 2017      TAGI:      
Należy tak zrobić, jeżeli Klient sam o to poprosi. W takiej sytuacji należy przesłać...»

Czy Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego ma prawo utworzyć grupę roboczą?

28 sierpnia 2017      TAGI:      
Tak, oczywiście, że ma takie prawo. Jeśli widzi konieczność zwołania w jakiejś...»

Czy świadczenie rodzicielskie przysługuje, jeśli wnioskodawca pobiera już świadczenie pielęgnacyjne na inne dziecko?

09 sierpnia 2017      TAGI:      
  W takim przypadku świadczenie rodzicielskie nie przysługuje. Mówi otym...»
Ragnar » 19 stycznia 2018, 00:59

takie tam z sieci - na poprawę humoru

voodoo » 18 stycznia 2018, 23:59

Jaki wybrać dobry kubek termiczny?

Rafal23 » 18 stycznia 2018, 23:27

Aneks do umowy 500+ na jedno dziecko