Czy pracownicy socjalni zatrudnieni w Ośrodkach Pomocy Społecznej mogą przeprowadzać wywiady środowiskowe na zlecenia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie?

 

Pracownik socjalny zatrudniony w Ośrodku Pomocy Społecznej może przeprowadzać wywiady środowiskowe na potrzeby ośrodka, w którym pracuje lub na zlecenie ośrodka znajdującego się na terenie innej gminy w momencie, kiedy mieszkaniec tejże gminy przebywa, zamieszkuje poza terenem gminy. W takich sytuacjach ośrodki wnioskiem o udostępnienie danych osobowych zgłaszają konieczność przeprowadzenia wywiadu środowiskowego w części zgodnej oczekiwaniami.

Pracownicy socjalni zatrudnieni w ośrodkach pomocy społecznej nie przeprowadzają wywiadów środowiskowych na potrzeby Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie.

Na zgłoszenie PCPR pracownik socjalny udaje się pod wskazany adres, tam może sporządzić wywiad środowiskowy z rodziną na obowiązującym druku – na własny użytek. Później na podstawie tego wywiadu sporządza analizę lub opinię i dopiero ją przekazuje do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Nie przesyła się druków wywiadów środowiskowych.

Komentarze (0)

      4 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Kwestia problemów opiekuńczo-wychowawczych i nieprawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego w pomocy społecznej

03 sierpnia 2016      TAGI:         
Rolą rodziny jest zapewnienie dziecku opieki, gdyż z racji wieku nie jest ono w stanie...»

Kontrakt socjalny z bezdomnym – który ośrodek pomocy jest właściwy do jego zawarcia?

22 sierpnia 2017      TAGI:      
Art. 48a ust. 2 Ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r. informuje, iż:...»

Przemoc w rodzinie a odebranie dziecka

10 czerwca 2016      TAGI:      
Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie – gdy pracownik socjalny...»

Zadania własne gminy w zakresie pomocy społecznej

02 czerwca 2016      TAGI:         
W Ustawie o pomocy społecznej w art. 17 ust. 2 wymienia się zadania własne gminy....»

Czy przesyłać dokumenty dot. świadczeń rodzinnych do innego Ośrodka w przypadku zmiany miejsca zamieszkania Klienta?

22 sierpnia 2017      TAGI:      
Należy tak zrobić, jeżeli Klient sam o to poprosi. W takiej sytuacji należy przesłać...»
PCPR.2017 » 24 listopada 2017, 09:11

DZIECKO Z RZ NA DŁUGOTRWAŁEJ UCIECZCE

zielonypłatek » 24 listopada 2017, 08:54

Jakie dokumenty od obcokrajowca?

karolin_a » 23 listopada 2017, 21:07

uzyskanie dochodu jak to zrobić