Porady      

Czy przesyłać dokumenty dot. świadczeń rodzinnych do innego Ośrodka w przypadku zmiany miejsca zamieszkania Klienta?

Należy tak zrobić, jeżeli Klient sam o to poprosi. W takiej sytuacji należy przesłać dokumenty do innego Ośrodka.

Natomiast jeżeli sam o to nie poprosi, a mamy informację, że zmienił miejsce zamieszkania, należy, uchylić decyzję przyznaną przez nasz Ośrodek. U nas sprawa będzie zamknięta, Klient zaś będzie mógł od nowa ubiegać się o świadczenie w innym Ośrodku.

Komentarze (0)

      4 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Dochód z pracy dorywczej – czy doliczać, na jakiej podstawie, czy organ ma obowiązek zgłosić do Urzędu Skarbowego?

10 sierpnia 2017      TAGI:      
  W codziennej pracy praktykowane jest to taki sposób, że jeśli w drodze...»

Jak długo można uczęszczać do do ośrodka wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi?

19 maja 2016      TAGI:      
Pobyt w ośrodku wsparcia – środowiskowym domu samopomocy – może być dzienny...»

Która gmina jest właściwa do kierowania do DPS? Gmina opiekuna prawnego osoby ubezwłasnowolnionej czy gmina, na terenie której zamieszkuje osoba ubezwłasnowolniona?

29 sierpnia 2017      TAGI:      
Właściwą jest gmina właściwa dla opiekuna prawnego; gmina, na terenie której koncentruje...»

Co w przypadku podjęcie pracy za granicą przez małżonka osoby pobierającej świadczenie rodzicielskie?

29 sierpnia 2017      TAGI:      
W wyżej opisanym przypadku należy postępować zgodnie z art. 23a Ustawy o świadczeniach...»

Czy osoba, która nienależnie pobrała świadczenia z pomocy społecznej, może zostać zwolniona z ich zwrotu?

03 sierpnia 2016      TAGI:      
Kiedy świadczeniobiorca pomocy społecznej nienależnie pobierze świadczenie, otrzymuje...»