Jak ustalić kuratora ds. doręczeń w pomocy społecznej?

 

W pomocy społecznej praktykuje się stanowisko pełnomocnika ds. doręczeń, nie kuratora, którego ustanawia sąd.

W pomocy społecznej w przypadkach gdy strona postępowania mieszka poza granicami Polski i Unii Europejskiej, należy ustanowić na terenie kraju pełnomocnika do doręczeń, tak, aby mogła być przekazywana na jego ręce korespondencja prowadzona w sprawie. Podczas postępowania prowadzonego w sprawie należy przedłożyć stronie do wypełnienia druk, aby wskazała pełnomocnika do doręczeń:

PEŁNOMOCNICTWO DO DORĘCZEŃ

Zgodnie z art. art. 40 § 4 i 5 Kodeksu postępowania administracyjnego ja niżej podpisana(y): ………………………………………………………………………………………………data i miejsce urodzenia:…………………………………………………………………….
Legitymujący się dokumentem tożsamości:………………………………………………….
Nr i seria……………………………………………………………………………………..
ustanawiam pełnomocnikiem do doręczeń: Panią / Pana …………………………………………………………………………………….. ………..
ur.……………………………………………………………………………………………(data i miejsce)
legitymującą się dowodem tożsamości, seria i nr …………………………………….. zamieszkałą …………………………………………………………………………………
do odbierania korespondencji w sprawie…………………………………………………………

Komentarze (0)

      2 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Kwalifikowanie rodzin do pomocy z programu „Pomoc Państwa w zakresie dożywiania”

28 lipca 2017      TAGI:      
  Program „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020 został...»

Czy odliczamy od dochodu w pomocy społecznej opłaconą składkę KRUS, nie będąca bieżącą składką KRUS?

29 sierpnia 2017      TAGI:      
Składkę nie będącą bieżąca składką należy odliczyć od przychodu. Przepis...»

Praca na terminalu mobilnym w pomocy społecznej

02 sierpnia 2017      TAGI:      
  Podczas pracy na terminalu mobilnym istnieje możliwość zdefiniowania szablonów...»

W jakich przypadkach w pomocy społecznej trzeba dokonać opłaty skarbowej za wydanie zaświadczenia?

29 sierpnia 2017      TAGI:      
„W sprawach załatwianych na podstawie przepisów o pomocy społecznej, przepisów...»

Dochód jednorazowy a dochód za okres w pomocy społecznej

  Według interpretacji Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zgodnie...»