Newsy

Dzień Pracownika Socjalnego 2011

Głęboka Woda”.

Laureatów tegorocznej nagrody specjalnej i wyróżnień oraz zaproszonych gości powita Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej MPiPS – Pani Krystyna Wyrwicka. Przewidziane jest wystąpienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Przewodniczącej Rady Pomocy Społecznej.

Po wręczeniu laureatom nagród specjalnych i wyróżnień oraz wystąpieniach zaproszonych gości będzie wyświetlony odcinek serialu pt. Głęboka Woda. Uczestnicy będą mieć możliwość spotkania oraz dyskusji z twórcami  i aktorami tego serialu.

Uroczystość tradycyjnie już uświetni  koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Oficjalna lista laureatów dorocznej nagrody Ministra nie jest nam jeszcze znana. Serwis OPS.pl dowiedział się jednak, iż w gronie laureatów wyróżnionych znalazła się Redakcja "Problemów Społecznych", czasopisma którego wydawcą jest Centrum AV z Częstochowy.

Nagrody Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne osiągnięcia i nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej przyznawane są w kategorii indywidualnej dla pracowników socjalnych oraz w kategorii zespołowej dla zespołu osób i jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, organizacji społecznych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o  pomocy społecznej.

Zasady przyznawania tych nagród określają przepisy rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 7 kwietnia 2005 r., w sprawie przyznawania nagród specjalnych w zakresie pomocy społecznej (Dz. U. z 2005, Nr 74, poz. 658).

Z wnioskiem o nagrodę mogą wystąpić w formie pisemnej: przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, organów administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych, kościołów, związków wyznaniowych, działających w zakresie pomocy społecznej.
 
W roku 2011 Rada Pomocy Społecznej określiła następujące priorytety przy ocenie wniosków:

1. Promocja wniosków dotyczących wybitnych osiągnięć w budowaniu prestiżu zawodu pracownika socjalnego w społeczności lokalnej,

2. Promocja wybitnych, nowatorskich działań w realizacji idei wolontariatu (bieżący rok jest Europejskim Rokiem Wolontariatu),

3. Promowanie efektywnych działań służb społecznych w celu usamodzielnienia osób i rodzin w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych.
 
więcej na ten temat w serwisie ops.pl

Nagrody specjalne Ministra Pracy i Polityki Społecznej 2011 

Serial "Głęboka Woda"

Prezydencja i ERW

Tegoroczna nagroda ma szczególny charakter w związku z trwającą polską prezydencją w strukturach Unii Europejskiej. Społeczne priorytety Prezydencji RP, to m.in.: Solidarność pokoleń – w stronę demograficznej przyszłości Europy, Aktywna Europa, Partnerstwo obywatelskie – administracja rządowa i organizacje pozarządowe w realizacji celów społecznych. Trwa również Europejski Rok Wolontariatu.

źródło: info. własna
Redakcja serwisu ops.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze Dzień Pracownika Socjalnego 2011 (0)

      1 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Udział Policji przy wykonywaniu czynności przez pracownika socjalnego

Udział Policji przy wykonywaniu czynności przez pracownika socjalnego

14 września 2023      TAGI:         
W dniu 6.09.2023 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych...»

„Z Alzheimerem na co dzień”

22 czerwca 2023      TAGI:      
Fundacja Lubi Mi Się... rusza z zapisami na bezpłatne konsultacje indywidualne online...»
1000 zł dla pracowników socjalnych

Wynagrodzenie pracownika a dostęp do informacji publicznej

05 lutego 2024      TAGI:      
Dostęp do informacji publicznej w kontekście wynagrodzenia pracowników pełniących...»
Bon energetyczny z podpisem prezydenta

Bon energetyczny z podpisem prezydenta

12 czerwca 2024      TAGI:   
Prezydent podpisał ustawę o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw wcelu...»
NIK uruchomiła ankietę dot. zjawiska przemocy domowej

NIK uruchomiła ankietę dot. zjawiska przemocy domowej

11 czerwca 2024      TAGI:      
Najwyższa Izba Kontroli uruchomiła ankietę skierowaną do osób doznających przemocy...»