Archiwalne

Warszawa: Uwolnij swój talent 50 plus !

Do kogo skierowane są warsztaty kreatywnego pisania?

Do kobiet 50 plus i wszystkich zainteresowanych, dla których literatura jest magicznym obszarem, który pobudza wyobraźnię, czyni doświadczenia świata głębszym, pełniejszym. Dla piszących i czujących, że warto rozwijać potencjał, który posiadają. Wszystkich kobiet 50 plus mających w głowie mnóstwo ciekawych historii, które potrafią pięknie i obrazowo opowiadać rodzinie i przyjaciołom, a chciałaby je przelać na papier, tylko nie wiedzą jak to zrobić, od czego zacząć.

Warsztaty kreatywnego pisania pomogą uczestniczkom wejść w tajniki tworzenia, nauczą też wnikliwie czytać utwory literackie, tak by mogły docierać do głębokich pokładów, jakie zawiera w sobie literatura. Poznają, jakie zabiegi uczynią tekst ciekawym, a jakich błędów w trakcie pisania powinni się wystrzegać. Uczestnictwo w warsztatach da oczywiście coś jeszcze. Praca w grupie stworzy możliwość dialogu. Kontakt z innymi piszącymi kobietami to świetny punkt wyjścia dla twórczych dyskusji oraz zyskania nowego spojrzenia na własny utwór. Twórcza ekspresja związana z procesem pisania pozwoli lepiej poznać samą siebie. Tworzenie to nie tylko zapisywanie historii – to również szansa na to, by samo życie świadomie czynić mądrą i fascynującą opowieścią. Koordynatorką projektu jest Sylwia Siedlecka.

Sylwia Siedlecka – literaturoznawczyni, prozaiczka. Pisze doktorat z literatury współczesnej na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka artykułów oraz recenzji poświęconych literaturze, tłumaczka prozy i poezji. Współpracuje z czasopismami oraz wydawnictwami w Polsce i za granicą. Publikowała m.in. w Gazecie Wyborczej, Literaturze na Świecie, Studium, Toposie, Tyglu Kultury, wydawnictwie Świat Literacki. Przygotowuje do druku debiutancki tom opowiadań pt. Szczeniaki. Będąc nauczycielem akademickim prowadzi zajęcia z literatury – i to właśnie praca ze studentami uświadomiła jej potencjał tkwiący w idei warsztatów literackich i skłoniła do jej rozwinięcia również w kierunku praktyki twórczej. Program warsztatów kreatywnego pisania to wynik zarówno własnych doświadczeń, jak i inspirujących rozmów z pedagogami, dziennikarzami czy artystami, z którymi koncepcja i szczegóły projektu Warsztaty kreatywnego pisania dla Kobiet 50+ na różnych etapach jego powstawania były konsultowane.
 
Warsztaty rozpoczną się 13 lutego br., z uwagi na ograniczoną ilość miejsc
decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje uzyskać można:
e-mail: [email protected] ,  0694 45 16 04 Hanna Nowakowska

Fundacja na Rzecz Kobiet JA KOBIETA jest organizacją, której działania mają na celu zwrócenie uwagi na sytuację starszych kobiet w Polsce oraz przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek i płeć. Portal społecznościowy www.kobieta50plus.pl został stworzony z myślą o dojrzałych kobietach. Rolą portalu jest zmiana stereotypowego postrzegania dojrzałych kobiet i przeciwdziałanie dyskryminacji

Dzięki pozyskaniu sponsora
„Warsztaty kreatywnego pisania dla Kobiet 50+”
są o 50% tańsze niż cena rynkowa.

Kwestionariusz zgłoszenia uczestnictwa [ tutaj ].doc

Forma płatności [ tutaj ].doc

Hanna Nowakowska
Fundacja JA KOBIETA
oprac. ops.pl angoc

Komentarze Warszawa: Uwolnij swój talent 50 plus ! (0)

      1 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Szkolenia Centrum Mediacji Partners Polska: kwiecień-czerwiec 2014

26 lutego 2014     
Centrum Mediacji Partners Polska zaprasza do udziału w szkoleniach z mediacji - w nowej,...»

Szkolenia DCP

17 lutego 2014     
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie nt. Diagnoza i terapia osób...»

Zapraszamy na szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji

11 lutego 2014     
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych zaprasza na bezpłatne szkolenia...»

Praca z osobą starszą

11 lutego 2014     
Jakie są cele medycyny geriatrycznej? Z jakimi problemami borykają się seniorzy?...»

Szkolenie z nowej metody pracy z osobami chorującymi psychicznie

07 lutego 2014     
W dniach: 19 lutego 2014 (I termin) i 26 marca 2014 (II termin) w Łodzi, w ramach unijnego...»