Newsy

Płaca minimalna w roku 2010

 
Zespół w sprawie minimalnego wynagrodzenia

Minimalne wynagrodzenie za pracę od dnia 1 stycznia 2010 r. – 1317 PLN

Nie uzgodniono wysokości średniorocznego wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na 2010 r., ponieważ strona rządowa i pracodawców podtrzymują propozycję rządu 1% nominalnego wzrostu wysokości ww. wskaźnika. Natomiast strona związkowa proponuje określenie wskaźnika w wysokości co najmniej 3% nominalnego wzrostu (szacowana inflacja, zdaniem związków zawodowych, będzie wynosiła nie mniej niż 2% + wzrost wynagrodzeń na poziomie 1% ponad inflację).

STANOWISKO
Zespołu TK ds. budżetu., wynagrodzeń i świadczeń socjalnych
z dnia 10 lipca 2009 r.

1. Zespół TK ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych przyjął i zaakceptował informację rządu o propozycji wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę od dnia 1 stycznia 2010 r. – 1317,- zł. Jednocześnie strona społeczna Zespołu przypomina o konieczności rozpoczęcia prac nad wypracowaniem mechanizmu i harmonogramu osiągnięcia minimalnego wynagrodzenia do wysokości 50% przeciętnego wynagrodzenia.

2. Zespół TK ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych nie uzgodnił wysokości średniorocznego wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na 2010 r. Strona rządowa i pracodawców podtrzymują propozycję rządu 1% nominalnego wzrostu wysokości ww. wskaźnika. Strona związkowa proponuje określenie wskaźnika w wysokości co najmniej 3% nominalnego wzrostu (szacowana inflacja, zdaniem związków zawodowych, będzie wynosiła nie mniej niż 2% + wzrost wynagrodzeń na poziomie 1% ponad inflację).

3. Strona społeczna Zespołu TK ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych, na podstawie art. 9 ust. 9 ustawy o pomocy społecznej, wnosi o zweryfikowanie kryteriów dochodowych uprawniających do pomocy społecznej.

więcej na ten temat w serwisie ops.pl
 
Minimalna płaca 2009

Niskie Płace
Barierą Rozwoju Polski

Ogólnopolska Kampania Społeczna
NSSZ Solidarność

źródło: Maciej Zieliński
Przewodniczący NSZZ Solidarność
OPS Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy
oprac. ops.pl angoc

Komentarze Płaca minimalna w roku 2010 (0)

      3 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Ogłaszamy V Małopolski Plebiscyt „Poza Stereotypem”- Senior Roku 2010!

02 marca 2011     
Mamy przyjemność poinformować, że Regionalny Ośodek Polityki Społecznej w Krakowie...»

Hong Kong 2010

06 grudnia 2009      TAGI:      
Trwają przygotowania do Światowej Konferencji Pracy Socjalnej organizowanej w Hongkongu...»

Kryzysowe kryterium 2010

28 października 2010     
Nie będzie nowego kryterium dochodowego do świadczeń z pomocy społecznej. Choć...»

Od marca 2010 roku wzrośnie zasiłek pielęgnacyjny

01 czerwca 2009     
Dodatek pielęgnacyjny będzie weryfikowany co trzy lata wspólnie ze świadczeniami...»

Szczęśliwego Roku 2009

31 grudnia 2008     
  Wszystkim użytkownikom portalu ops.pl szczególnie zaś pracownikom pomocy społecznejwszystkiego...»

Ile można potrącić z wynagrodzenia w 2008 roku

26 marca 2009     
Wprawdzie tekst dotyczy 2008 roku, jednak z uwagi na systematycznie pojawiające się...»