Happening w Warszawie
Pierwszego sierpnia 2009 roku o godzinie 17 w Warszawie wyły syreny alarmowe. Zatrzymał się ruch uliczny. Mieszkańcy miasta stojąc uczcili minutą ciszy pamięć bohaterów i poległych podczas Powstania Warszawskiego. Grupa osób kontestujących to wydarzenie usiadła na chodniku w samym centrum miasta przy Rotundzie.
Łatwo jest mówić o Polsce, trudniej dla niej pracować, jeszcze trudniej umrzeć, a najtrudniej cierpieć. Napis wyryty przez torturowanego więźnia na ścianie katowni gestapo przy Alei Szucha w Warszawie.
W Stalowej Woli jednak zawyły syreny
W godzinę "W" również w Stalowej Woli było słychać syreny. Była to spontaniczna inicjatywa młodych ludzi, którzy poprzez internet zorganizowali akcję Stalowa Wola Pamięta. Syreny wyły z głośników internautów, którzy włączyli się w akcję zorganizowaną przez jednego z radnych. Włączenia syren odmówił wcześniej prezydent miasta. Jego zdaniem "powstanie nie buduje w świecie obrazu Polski, jako kraju, w którym myśli się racjonalnie i działa skutecznie".
Przystanek Woodstock: Grubsza kreska Mazowieckiego
1 sierpnia nie powinien był dniem świątecznym, bo za dużo w Polsce mamy świąt martyrologicznych. Brakuje nam świąt radosnych, upamiętniających zwycięstwa – uważa były premier Tadeusz Mazowiecki.
Mazowiecki na Woodstocku: O Powstaniu tylko pamiętajmy
Interakcjonizm symboliczny
Gdyby jakieś ćwierć wieku temu podobny happening zorganizowała Pomarańczowa Alternatywa wszyscy wiedzieliby, o co chodzi. A milicja pacyfikowałaby uczestników takiej demonstracji pałami. Ci demonstranci happeningowi z Warszawy w roku 2009 nie propagują niestety aktywności obywatelskiej typu patriotyzm. To jakiś nowy człowiek wyzwolony, co siedzi na pupie. Taki radosny producent i dzielny konsument nowego wspaniałego świata?
więcej na ten temat w serwisie ops.pl
Powstanie Warszawskie 65. Rocznica
źródło: www.wp.pl & Internet
oprac. ops.pl angoc
Komentarze (0)

Ochrona wolności słowa użytkowników serwisów społecznościowych

Powrót dzieci do szkół. Co z dodatkowym zasiłkiem opiekuńczym?

„Opieka 75+”. Gminy mogą składać zapotrzebowania na środki

„Od wykluczenia do aktywizacji”. Edycja 2021 rusza już w lutym
