Partnerzy

      Newsy

XXII Międzynarodowy
Dzień Walki z Ubóstwem

17 X 2009 w Belwederze.

Dzień Walki z Ubóstwem
17 października 2009 roku

Roboczy program IX Konwencji
Ruchu przeciw Bezradności Społecznej [ tutaj ].pdf

Na stronie internetowej RPO poświęconej obchodom "17 Października" można zgłaszać propozycje lokalnych przedsięwzięć wpisujących się w przesłanie, które od lat niesie Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem.

Formularz zgłoszenia przedsięwzięcia [ tutaj ]

Geneza Dnia Walki z Ubóstwem bierze swój początek w wydarzeniach z dnia 17.10.1987r., kiedy to 100 000 osób zebrało się w Paryżu na Placu Wolności i Praw Człowieka ( Trocadero ), czyli w miejscu, gdzie w 1948 r. została podpisana Powszechna Deklaracja Praw Człowieka. Ludzie ci reprezentowali różne kraje, środowiska i wyznania. Przybyli po to, by potwierdzić swój sprzeciw wobec wielkiego ubóstwa, a także konieczność działania dla jego eliminacji.

Więcej na temat historii Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem
dowiesz się na stronie internetowej www.oct17.org 

,,TAM, GDZIE LUDZIE SKAZANI SĄ NA ŻYCIE W NĘDZY, ŁAMANE SĄ PRAWA CZŁOWIEKA. JEDNOCZENIE SIĘ DLA ICH POSZANOWANIA JEST NASZYM ŚWIĘTYM OBOWIĄZKIEM." OJCIEC JÓZEF WRZESIŃSKI

"Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem jest wezwaniem społeczności światowej o solidarne wsparcie dla osób dotkniętych brakiem podstawowych środków do życia, który jest powodem utrudnienia dostępu do podstawowych usług w zakresie kształcenia czy ochrony zdrowia, a w konsekwencji także wykluczenia społecznego, marginalizacji i dyskryminacji. Światowa społeczność, reprezentowana przez Organizację Narodów Zjednoczonych, widzi w ubóstwie naruszenie podstawowych praw człowieka." Janusz Kochanowski

więcej na ten temat w serwisie ops.pl

Dzień Walki z Ubóstwem – 2008

źródło: www.przeciw-ubostwu.rpo.gov.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze XXII Międzynarodowy
Dzień Walki z Ubóstwem (0)

      1 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Sopocie

03 czerwca 2012     
30 maja w całej Polsce obchodzony był Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej...»

Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej

19 lutego 2011     
W ramach obchodów Dnia Sprawiedliwości (20 lutego 2011), Polska Koalicja Social Watch...»

Światowy Dzień Pracy Socjalnej

11 marca 2010      TAGI:   
16 marca 2010 roku pracownicy socjalni na całym świecie obchodzić będą kolejny...»

Europejski Rok Walki z Ubóstwem
i Wykluczeniem Społecznym (2010)

20 maja 2009     
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opracowało projekt Krajowego Programu Wdrażania...»

TRZECI ŚWIATOWY DZIEŃ PRACY SOCJALNEJ

24 marca 2009      TAGI:   
Publikujemy wiadomość na temat współczesnej pracy socjalnej, która pojawiła się...»

MPiPS: Europejski Rok Walki z Ubóstwem

13 kwietnia 2009     
Rok 2010 – Europejskim Rokiem Walkiz Ubóstwem i Wykluczeniem SpołecznymZgodnie...»