Archiwalne

Zapraszamy na spotkanie Grup Roboczych

Fundacja Pomocy Dzieciom ULICA. W tym roku rozpoczęliśmy już swoją pracę. W ramach działalności Grup Roboczych mieliśmy okazję spotkać się już w styczniu. Teraz przyszła pora na kolejne spotkanie. Tym razem proponujemy kilka nowych tematów. Wrócimy także do dyskusji rozpoczętych wcześniej. Podajemy również terminy spotkań w kolejnym miesiącu. Spotkania Grup Roboczych są bezpłatne.

Najbliższe spotkanie odbędzie się dnia 17 lutego. Tematem tego spotkania będzie obszar zagadnień dotyczący pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Z naszych obserwacji i rozmów wiemy, że wiele świetlic rozpoczyna już swoją pracę z dziećmi najmłodszymi bądź ma taki zamiar w najbliższym czasie. W trakcie tego spotkania chcielibyśmy porozmawiać o specyfice pracy z tą grupą wiekową, potrzebach jakie pojawiają się u małych dzieci. Istotny do poruszenia jest także aspekt atrakcyjności zajęć, sposób ich przedstawiania, bogacenia, uatrakcyjniania. O tych oraz innych aspektach będzie można podyskutować już 17 lutego 2010 w godzinach 9.00 – 13.00 (grupa I).

Drugim tematem, który proponujemy w tym dniu jest problematyka diagnozy. Temat ten był już poruszony na spotkaniu styczniowym, jednak wiemy, że wiele z osób niestety nie mogło w nim uczestniczyć. W związku z tym będzie on omawiany raz jeszcze. Chcemy zwrócić uwagę na takie elementy jak: istota prawidłowego zdiagnozowania dziecka dla jego dalszego rozwoju i funkcjonowania w placówce czy przygotowanie planu korekcyjnego Rozmowy na ten temat i poszukiwania odpowiedzi zaplanowaliśmy na środowe popołudnie, 17 lutego, w godzinach 14.00 – 17.00 (grupa II).

Spotkania te będą miały miejsce 17 lutego 2010 w godzinach 9.00 – 13.00 (grupa I). oraz 14.00 – 17.00 (grupa II). Odbędą się w budynku przy ul. Andrzeja 12a w Katowicach – Centrum. Zapisać się można poprzez stronę internetową Fundacji – www.fundacjaulica.pl

Spotkania Grup Roboczych w kolejnym miesiącu planujemy w dniu 10 marca br. w tych samych godzinach. Temat dla grupy I dotyczy sfery życia, który bardzo często w domach naszych podopiecznych nie jest podejmowany w rozmowach. Niejednokrotnie nawet przybiera postać tematu „tabu”. Związany jest on z prowadzeniem rozmów na temat seksualności … problematyka uświadamiania dzieci, rozmów z nimi bywa spychana na margines. Rodzice chcą, aby ten obowiązek przejęli od nich nauczyciele w szkole. Szkoła natomiast chce przerzucić go na wychowawców w świetlicach, ogniskach czy klubach. Dlatego tak ważne jest odpowiedzenie sobie na pytania: kto powinien wziąć odpowiedzialność za rozmowy z dziećmi? Rodzice?… Szkoła?… Czy my wychowawcy? A przede wszystkim: jak rozmawiać z dziećmi na temat seksu? jakie tematy „tabu” pojawiają się w relacjach z naszymi podopiecznymi? Czy to jest tylko jedyny, a może jednak jest ich więcej? Na te pytania oraz wiele innych, które zrodzą się w drodze dyskusji i przemyśleń będziemy mogli podyskutować 10 marca w godzinach 9.00 – 13.00 (grupa I)

Drugi temat przewidziany w tym dniu dot. budowania zasad, regulaminów obowiązujących w świetlicach, ogniskach czy klubach. Temat ten został poruszony na pierwszym spotkaniu Grupy Roboczej w poprzednim roku, jednak z racji dużego zainteresowania oraz ciągłych zmian w naszym życiu społecznym pragniemy go powtórzyć. Problematyka „tworzenie adekwatnych zasad i regulaminów w grupach dzieci i młodzieży uczęszczających do Świetlic, Klubów, Ognisk, itp” będzie poddawany dyskusji 10 marca w godzinach popołudniowych, tj. 14.00 – 17.00 (grupa II).

Tematyka drugiego marcowego spotkania będzie podana w najbliższym czasie.
Terminy oraz tematy spotkań kwietniowych oraz majowych zostaną podane w późniejszym terminie. Jeśli są osoby zainteresowane spotkaniem, jednak z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w wyżej wymienionych grupach prosimy o kontakt mailowy oraz pozostawienie informacji na Forum. Będziemy chcieli się z nimi spotkać w innym terminie. O kolejnych spotkaniach będziemy informować na bieżąco. Wiadomości będzie można szukać na stronie internetowej czy Forum Fundacji.

Jednocześnie przypominamy o prowadzonych przez Fundacje szkoleniach. Wszelkie informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej, a także kontaktując się z pracownikami Fundacji. Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są ciągle. Na stronie Fundacji zamieszczone są formularze, dzięki którym można się zapisać.
Więcej informacji można uzyskać:

  • dzwoniąc pod numery telefonu: 032 776 01 41 lub 0784 002 421
  • drogą mailową: [email protected]
  • w biurze Fundacji ULICA przy ul. Kopernika 26 w Katowicach

Pozdrawiam i jeszcze raz gorąco zapraszam,

Marta Byrska

oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      3 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Szkolenia Centrum Mediacji Partners Polska: kwiecień-czerwiec 2014

26 lutego 2014     
Centrum Mediacji Partners Polska zaprasza do udziału w szkoleniach z mediacji - w nowej,...»

Szkolenia DCP

17 lutego 2014     
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie nt. Diagnoza i terapia osób...»

Zapraszamy na szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji

11 lutego 2014     
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych zaprasza na bezpłatne szkolenia...»

Praca z osobą starszą

11 lutego 2014     
Jakie są cele medycyny geriatrycznej? Z jakimi problemami borykają się seniorzy?...»

Szkolenie z nowej metody pracy z osobami chorującymi psychicznie

07 lutego 2014     
W dniach: 19 lutego 2014 (I termin) i 26 marca 2014 (II termin) w Łodzi, w ramach unijnego...»
bastek10 » 20 października 2021, 19:32

usługi opiekuńcze

Grażyna1963 » 20 października 2021, 18:56

Witam pomocy nie wiem co mam robić

ren » 20 października 2021, 15:22

jak księgowac fv opłaconą