Partnerzy

      Newsy

Ogólnopolski Kongres
Przemoc w rodzinie 2011

Warszawa, 10 czerwca 2011 roku Ponadto w trakcie Kongresu wskażemy co należy koniecznie wdrożyć już dziś i co Ministerstwo szykuje dla Nas jeszcze w najbliższych miesiącach. Zaprezentujemy gotową do wykorzystania dokumentację z komentarzem jak wypełniać m.in.: nową dokumentację w procedurze Niebieskiej Karty, dokumentację tworzenia i pracy zespołów interdyscyplinarnych, grup roboczych, notatki służbowe z interwencji. Zdradzimy jak i kogo będzie nadzorował powołany zespół monitorujący ds. przeciwdziałania przemocy wg Dz. U. 2011.28.146 oraz kiedy można spodziewać się pierwszych kontroli i czego będą one dotyczyły.

Skrócony program kongresu:

CZĘŚĆ I

Nowe obowiązki i odpowiedzialność gmin, OPS, kuratorów sądowych, GKRPA, pracowników służby zdrowia, pedagogów i policji wg "ustawy przemocowej" i 6. aktów wykonawczych.

CZĘŚĆ II

Z praktyki codziennej pracy: Zespoły interdyscyplinarne, grupy robocze, interwencje, praca w terenie w świetle ustawy z 10 sierpnia 20101 roku, Panel specjalny: Sytuacje sporne, przekroczenia uprawnień, spychanie odpowiedzialności. Na konkretnych przykładach wskażemy kto, za co i w jakich konkretnie sytuacjach odpowiada, kiedy można być oskarżonym o bezzasadność interwencji a jakie działanie może zostać uznane za nieprawidłowe. Przedstawimy gotowe schematy działań.

CZĘŚĆ III

Nowa obligatoryjna dokumentacja – WARSZTATY praktyczne.

CZĘŚĆ IV

NADZÓR I KONTROLE – czyli co w praktyce dla gmin i OPS oznacza wprowadzenie 4 nowych rodzajów kontroli, kto będzie kontrolowany i jak często można się ich spodziewać, a także jak gminy powinny kontrolować i monitorować zespoły interdyscyplinarne- wskazówki praktyków jak zabezpieczyć się na wypadek kontroli i pytań mediów.

DODATKOWO PODCZAS SPOTKANIA – wspólnie z ekspertami dokonają Państwo analizy przypadków ostatnio głośno komentowanych w mediach, takich jak Tragedia w Żninie.
Eksperci odpowiedzą:
– czy i gdzie popełniono błędy oraz jak można ich było uniknąć,
– jak powinna wyglądać praca zespołów interdyscyplinarnych w podobnych sprawach wg nowej ustawy. Podpowiemy jak rozmawiać z mediami aby uniknąć prowokacji i na jakie pytania uważać aby nie dać wyprowadzić się w pole dziennikarzom.

Więcej informacji o kongresie znajdą Państwo na stronie:

www.centrumkompetencji.pl/sk,80,ok.html

źródło: Wydawnictwo Forum

oprac. ops.pl angoc

Komentarze Ogólnopolski Kongres
Przemoc w rodzinie 2011 (0)

      3 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Przemoc wobec osób starszych

„Przemoc wobec osób starszych”

21 lutego 2024      TAGI:         
15 marca 2024 r. w godz. 12:00 - 14:00 w Biurze RPO przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie...»

Programy jednostek samorządu terytorialnego w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

06 września 2011     
Problematyka przeciwdziałania przemocy w rodzinie doczekała się już wielu opracowań...»

Wsparcie dla ofiar przemocy w rodzinie

04 listopada 2010     
Policjanci będą pomagać pracownikom socjalnym podczas interwencji w rodzinie, w której...»

Ogólnopolska Konferencja pt.: ”Co z tą pracą socjalną?”
29 kwietnia 2011 roku w Gdańsku

11 kwietnia 2011     
Pomorskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności działające w szerokim partnerstwie...»

Ogólnopolski konkurs dla dziennikarzy ”Ludzka twarz EFS”

18 kwietnia 2011     
Organizatorem Konkursu, już po raz piąty jest Departament Wdrażania Europejskiego...»
AnulkaB » 15 kwietnia 2025, 08:49

dodatek motywacyjny a chorobowe pracownika

maagis » 15 kwietnia 2025, 08:48

Miks totalny

referent444 » 15 kwietnia 2025, 08:43

zmiana składki KRUS

gops.ania.22 » 15 kwietnia 2025, 08:39

celowy na zakup odzieży

nova12 » 15 kwietnia 2025, 07:58

renta rodzinna a dochód uzyskany