Seminarium „Praca z małym dzieckiem – szansą na skuteczną profilaktykę społeczną w Polsce”
Celem seminarium jest prezentacja dobrych praktyk realizowanych w Polsce przez samorządy, pomoc społeczną i trzeci sektor oraz pokazanie znaczenia zajęć dla małych dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo.
W seminarium zostaną uwzględnione przepisy nowej ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.
Seminarium skierowane jest do pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej, w tym pracowników administracji samorządowej, rządowej oraz III sektora.
Seminarium poprowadzą:
Mikołaj Markiewicz – psycholog, pracownik socjalny. Trener i wykładowca. W ramach Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego wprowadzał w Polsce programy i modele popularyzujące jakościową edukację przedszkolną realizowaną poza strukturami przedszkoli.
Dorota Bregin – koordynatorka programów społecznych w Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego. Absolwentka Szkoły Animatorów Społecznych i The Development School (międzynarodowej szkoły przy University of London rozwijającej umiejętności aktywizowania lokalnych społeczności). Trenerka organizacji pozarządowych, prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu integracji społecznej i animacji lokalnej.
Adam Roznerski – od 2004r. kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa. Od kilkunastu lat związany zawodowo z pomocą społeczną, kierował różnymi jednostkami organizacyjnymi pomocy społecznej (pcpr, pśds). Z wykształcenia pracownik socjalny, politolog. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie organizacji pomocy społecznej; funduszy unijnych i zarządzania gospodarką społeczną. Działa także w lokalnych organizacjach pozarządowych zajmujących się problematyką społeczną i rozwojem lokalnym.
Anna Opala – absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Od wielu lat zajmuje się problemami społecznymi na terenach wiejskich w gminie Kętrzyn. Prowadzi grupy zabawowe i warsztaty z rodzicami, organizuje konferencje dotyczące wspierania rodziny i małych dzieci. Matka siedmiorga dzieci.
Informacje organizacyjne
Seminarium odbędzie się w dniach:
– 2 czerwca 2011 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” im. A. Bączkowskiego w Warszawie przy ul. Limanowskiego 23.
– 6 czerwca 2011 r. w Lublinie (miejsce zostanie podane mailem)
– 9 czerwca 2011 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” im. A. Bączkowskiego w Warszawie przy ul. Limanowskiego 23
Uczestniczkom/uczestnikom seminarium przysługuje zwrot udokumentowanych kosztów przejazdu do kwoty 200 zł, poniesionych w celu dojazdu do i z Warszawy/Lublina.
Termin nadsyłania zgłoszeń do 25 maja,
informacja o zakwalifikowaniu – 27 maja br.
Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z osobami zakwalifikowanymi.
Formularz zgłoszeniowy oraz program szkolenia
dostępne są na stronie www.irss.pl
Wszelkich informacji na temat seminarium udziela
Dział Szkoleń IRSS tel. 22 629-40-18 wew. 105,106
oprac. ops.pl angoc