Newsy

Dzień Seniora w Ogrodzie Saskim

Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” zaprasza na piknik rodzinny zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Wydarzenie posiada Honorowy Patronat Rzecznik Praw Obywatelskich i Prezydent m. st. Warszawy.

Serdecznie zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych
„Jarmark kreatywności”, 2 października 2011, godz. 10.00 – 15.00
Miejsce: Ogród Saski, Warszawa

Święto osób starszych pod nazwą Międzynarodowego Dnia Osób Starszych zostało ustanowione na dzień 1 października przez ONZ w 1990 roku.

W ramach jego obchodów Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” wraz ze Stowarzyszeniem ESPAR 50+ i innymi organizacjami Forum 50+ oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, zapraszają do Ogrodu Saskiego, gdzie w godzinach 10.00 – 15.00, odbędzie się piknik rodzinny uświetniony występami na scenie z udziałem artystów zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia.

W programie między innymi:

  • występy sceniczne,
  • stanowiska organizacji i instytucji proseniorskich,
  • gry i konkursy z nagrodami prowadzone przez animatorów,
  • stanowiska z możliwością nieodpłatnych badań oraz konsultacji specjalistów.

Na scenie zobaczymy m.in.: zespół Miraż z DK Rakowiec, Artystyczną Grupę Amatorsko-Teatralną „AGAT”, Krąg „Bajkowa Sowa” z DK Rakowiec i „Barwy jesieni” z Raszyna – laureatów tegorocznego Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora oraz Wojciecha Dąbrowskiego – dyrektora Festiwalu Retro. Wystąpą też dzieci i młodzież z zespołów „Fasolinki” i „Justins”, a bielańscy seniorzy zaproszą do tańców etnicznych w kręgu i tańców na siedząco.

Podczas imprezy będzie można zapoznać się z ofertą organizacji, które działają z seniorami i na rzecz seniorów zarówno w obszarze aktywizacji ruchowej, jak i edukacji i promocji zdrowia, wspierania samotnych osób starszych, promocji wolontariatu 50+, a także reprezentujące środowiska kobiece oraz emeryckie.

Instruktorzy Stowarzyszenia ESPAR 50+ poprowadzą gry i konkursy ruchowe i będą aktywnie zachęcać do uprawiania międzypokoleniowego spędzania czasu i aktywności ruchowej. Organizatorzy przewidzieli tu też konkursy z nagrodami: wolontariusze „mbU” zaproszą również do gry w boules/kule, a ESPAR-u do międzypokoleniowej zgadywanki terenowej.

Uczestnicy imprezy znajdą tego dnia w Ogrodzie Saskim również stanowiska, gdzie seniorzy (i nie tylko) będą mogli nieodpłatnie zbadać słuch, poziom cukru we krwi, BMI i zmierzyć ciśnienie, a przedstawiciele HOUSE Domowa Opieka zapewnią profesjonalne omówienie ich wyników i nieodpłatną konsultację.

Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie zaprosi do konsultacji z lekarzem geriatrą oraz prawnikiem, przedstawiciele MobiCare zaprezentują usługi telemonitoringu i teleopieki medycznej w oparciu o oprogramowanie do monitorowania personalnych urządzeń GPS, telefonów komórkowych i call center. Pracownicy „Nowej Pracy Niewidomych” pokażą jak korzystać z nowinek ułatwiających i umilających życie: czytaków i dyktafonów.
Przedstawiciele Urzędu Miasta zachęcać będą warszawiaków do konsultowania (wpisywania swoich uwag) do Programu „Warszawa przyjazna seniorom”.
„mali bracia Ubogich” i seniorzy z Bielan zaproszą do wspólnych warsztatów manualnych.

A tradycyjnie już, wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” będą rozdawać osobom starszym kwiaty z życzeniami z okazji Ich Święta.

Częścią tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych będzie przygotowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie ekspozycja Aktywni 50+, nawiązująca do targów organizowanych od dwóch lat w Poznaniu. Przedstawiona zostanie na niej oferta produktów i usług skierowanych do osób starszych. I tak: stabilne, wygodne rowery trójkołowe zaprezentuje firma Wanmed. Degustacjami produktów ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęcać będzie zwiedzających do wyboru właśnie tak oznakowanych produktów podczas zakupów. Ciekawe propozycje wypoczynku w sanatoriach na Litwie, po promocyjnych cenach, oferować będzie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Nomada, a do wypoczynku w Polsce namawiać będzie Sanatorium Uzdrowiskowe dla Rolników w Nałęczowie. Toruńskie Zakłady  Materiałów Opatrunkowych zaprezentują produkty przeznaczone dla osób z nietrzymaniem moczu marki Seni. PKO Bank Polski, największy i jeden z najstarszych banków w Polsce, przedstawi swoje rozwiązania finansowe przygotowane specjalnie z myślą o osobach starszych. Odwiedzający ekspozycje Aktywni 50+ będą mogli zasięgnąć wielu porad specjalistów. Na stoisku firmy Dotyk Zdrowia będą przeprowadzane testy fizjoterapeutyczne i pokazy ćwiczeń rehabilitacyjnych. Seniorki i seniorzy będą mogli skorzystać z konsultacji stylistki Oriflame i wizażystki Atelier Papillon. Specjaliści z Fundacji Edura powiedzą, jak zachować się w momencie wybuchu pożaru w domu, jak zapobiegać pożarom, a prezentowane przez nich czujki gazu i CO będzie można wygrać w konkursie. Przedstawiciele Klubu SpeedBadmintona przekonają uczestników, ile radości jest w tej prostej grze, zorganizowany zostanie specjalny turniej, a najlepsi gracze zostaną nagrodzeni oryginalnym T-shirtem Pierwszych Międzynarodowych Mistrzostw Świata w SpeedBadmintonie i sygnowanym logo Aktywni 50+ sprzętem do gry.

Wydarzenia odbywają się pod Honorowym Patronatem
Rzecznik Praw Obywatelskich i Prezydent m.st. Warszawy.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej info:
Całość wydarzenia:
Joanna Mielczarek
e-mail: [email protected]
tel./fax.: 22 635 13 64, tel. kom.: 501 151 045

Ekspozycja Aktywni 50+
Donata Naumienko, Międzynarodowe Targi Poznańskie
e-mail: [email protected],
tel. 61 869 29 94, tel. kom. 603 413 932

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”
www.malibracia.org.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze Dzień Seniora w Ogrodzie Saskim (0)

      3 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

„Z Alzheimerem na co dzień”

22 czerwca 2023      TAGI:      
Fundacja Lubi Mi Się... rusza z zapisami na bezpłatne konsultacje indywidualne online...»
„Podróże z klasą” i „Kto Ty jesteś? – Polak mały” - wycieczki szkolne

„Podróże z klasą” i „Kto Ty jesteś? – Polak mały” – wycieczki szkolne

18 czerwca 2024      TAGI:   
Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa w tym miesiącu (czerwcu br.) rozpocznie się nabór wniosków...»
ekspert zamówień publicznych

Ekspert Zamówień Publicznych

17 czerwca 2024      TAGI:         
Ruszyła II edycja konkursu Ekspert Zamówień Publicznych. Konkurs adresowany jest...»
„Aktywny rodzic”

„Aktywny rodzic” z podpisem prezydenta

17 czerwca 2024      TAGI:   
Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 15 maja 2024 r. o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej...»
Bon energetyczny z podpisem prezydenta

Bon energetyczny z podpisem prezydenta

12 czerwca 2024      TAGI:   
Prezydent podpisał ustawę o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw wcelu...»