Newsy

Dzień Seniora w Ogrodzie Saskim

Warszawskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych już za nami. Zorganizowany przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” Jarmark Kreatywności jak co roku przyciągnął tłumy. W tym roku w pikniku wzięło udział ponad 2 500 osób.

JARMARK KREATYWNOŚCI – piknik w Ogrodzie Saskim w Warszawie

Odwiedzający nie mogli narzekać na brak atrakcji. Na scenie mogliśmy podziwiać występy artystów kilku pokoleń a program artystyczny obchodów był bardzo bogaty. Wystąpili m.in.: Zespół „Miraż” i Krąg „Bajkowa Sowa” z DK Rakowiec, Artystyczna Grupa Amatorsko-Teatralna „AGAT” oraz dzieci i młodzież z zespołów „Fasolinki” i „Justins”.

Tancerki z zespołu „Rush” oczarowały publiczność egzotycznym tańcem brzucha. Piosenki artystów z DDPS z Ursynowa przeniosły uczestników do słonecznej Italii, a bielańscy seniorzy zaprosili uczestników Jarmarku do tańców etnicznych w kręgu i tańców na siedząco. Zaśpiewał też pan Wojciech Dąbrowski – dyrektor Festiwalu Retro im. M. Fogga.

Życzenia seniorom z okazji ich święta złożyli m.in. Dyrektor Biura Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy Bogdan Jaskołd oraz poseł Michał Szczerba.

Podczas imprezy odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą organizacji pro-seniorskich działających w obszarze aktywizacji ruchowej oraz edukacji i promocji zdrowia, wspierających samotne osoby starsze i promujących wolontariat  50+.

Uczestnicy Pikniku mogli wziąć udział w loteriach fantowych i konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” oraz organizacje i Firmy partnerskie. Chętnych nie brakowało! Na zwycięzców czekały atrakcyjne upominki.

Instruktorzy Stowarzyszenia ESPAR 50+ przygotowali dla uczestników Jarmarku gry i konkursy ruchowe, a także zachęcali do aktywności ruchowej oraz do wspólnego międzypokoleniowego spędzania czasu.
 
W trakcie imprezy seniorzy (i nie tylko) mogli nieodpłatnie zbadać słuch, poziom cukru we krwi, BMI, zmierzyć ciśnienie, a także na miejscu omówić ich wyniki i uzyskać bezpłatną konsultację.

Przedstawiciele Urzędu Miasta opracowujący Program „Warszawa przyjazna seniorom” zachęcali warszawiaków  do pozostawiania swych uwag i spostrzeżeń.

Częścią tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych była też przygotowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie ekspozycja Aktywni 50+. Seniorzy mogli zapoznać się z ofertą  produktów i usług skierowanych do osób starszych. 

Przedstawiciele Klubu SpeedBadmintona zachęcali do gry, a najwytrwalsi gracze zostali nagrodzeni oryginalnym T-shirtem Pierwszych Międzynarodowych Mistrzostw Świata w SpeedBadmintonie.

Tradycyjnie już wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” wręczali seniorom kwiaty z okazji ich święta. W tym roku rozdaliśmy aż 1700 róż!

Honorowy Patronat nad wydarzenie objęli: Rzecznik Praw Obywatelskich i Prezydent m.st. Warszawy.

Z roku na rok warszawskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych cieszą się coraz większym powodzeniem. Cieszy nas to ogromnie i obiecujemy, że w przyszłym roku będzie jeszcze ciekawiej. Już teraz zapraszamy!

Zapraszamy do galerii gdzie znajdą Państwo zdjęcia z tego wydarzenia.

Więcej info na temat wydarzenia:

Joanna Mielczarek, Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”,
e-mail: info@malibracia.org.pl,
tel./fax.: 22 635 13 64, tel. kom.: 501 151 045

Ekspozycja Aktywni 50+
Donata Naumienko, Międzynarodowe Targi Poznańskie,
e-mail: donata.naumienko@mtp.pl,
tel. 61 869 29 94, tel. kom. 603 413 932

Organizator:
Stowarzyszenie mbU
Forum 50+
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ESPAR 50+

Honorowy Patronat:
Rzecznik Praw Obywatelskich
Prezydent m.st. Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Partnerzy:
Urząd m. st. Warszawy, House Domowa Opieka, FH Familia, MPO Warszawa

Patroni Medialni:
AMS, Personal PR, ARBOinteractive, Żyjmy dłużej, NGO.PL. BycSeniorem.pl, TVP Warszawa, Weranda, Wróżka, kochamwies.pl, kobieta50plus.pl

oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      4 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Konferencja naukowa „Wsparcie seniora w środowisku” – informacje

27 czerwca 2017      TAGI:      
Katedra Etyki Pracy Socjalnej i Katedra Pedagogiki Ogólnej Instytutu Pracy Socjalnej...»

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada 2017      TAGI:      
W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Doniosły charakter uroczystości...»

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

18 października 2017      TAGI:      
Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem odbywała się w siedzibie Ministerstwa...»

Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2018

17 lipca 2018      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej po raz kolejny ogłosiło program...»

Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej – spotkanie

12 lipca 2018      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza do udziału w spotkaniu...»