Partnerzy

      Newsy

Rekrutacja na bezpłatne studia podyplomowe Zarządzanie Gospodarką Społeczną

Osoby uprawnione do udziału w studiach
Słuchaczami/słuchaczkami studiów podyplomowych Zarządzanie Gospodarką Społeczną Specjalizacja: Ekonomia społeczna mogą być osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich oraz jednocześnie należące do grupy adresatów projektu „Zintegrowany system wsparcia ekonomii społecznej”, tj. osoby, które:
1) są pracownikami/pracownicami:
a) instytucji pomocy i integracji społecznej,
b) instytucji rynku pracy (w zakresie projektów wspólnych z podmiotami pomocy i integracji społecznej),
c) organizacji pozarządowych i instytucji ekonomii społecznej zajmujących się statutowo problematyką pomocy i integracji społecznej,
d) administracji publicznej działającymi bezpośrednio w obszarze pomocy i integracji społecznej,
2) nie są pracownikami/pracownicami organizacji pozarządowych i instytucji ekonomii społecznej zajmujących się statutowo problematyką pomocy i integracji społecznej, ale spełniają poniższe warunki:
a) są wolontariuszami/wolontariuszkami, którzy w momencie zgłoszenia się do udziału w studiach współpracują na podstawie umowy wolontariatu z organizacjami wymienionymi w punkcie 2 od co najmniej 1 roku i jednocześnie zadeklarują dalszą współpracę przez okres co najmniej 2 kolejnych lat

UWAGA!
– W przypadku pracowników/pracownic instytucji rynku pracy konieczne jest wskazanie projektu realizowanego wspólnie z podmiotami pomocy i integracji społecznej (numer, tytuł i opis projektu) – odpowiednia rubryka w formularzu zgłoszeniowym.
– W przypadku pracowników/pracownic organizacji pozarządowych (w rozumieniu art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24.04.2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie) działających w sferze pomocy i integracji społecznej konieczne jest opisanie działalności w sferze pomocy i integracji społecznej – odpowiednia rubryka w formularzu zgłoszeniowym.

Kryteria rekrutacji
a) formalne – legitymowanie się wykształceniem wyższym w rozumieniu Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. z 2005r. Nr 164 poz. 1365 z późń. zm.) – tj. posiadanie tytułu magistra, inżyniera lub licencjata oraz złożenie kompletu wypełnionych i podpisanych dokumentów rekrutacyjnych;
b) projektowe – przynależność do jednej z grup adresatów studiów, tj. osób uprawnionych do udziału w studiach zgodnie z załącznikiem nr 3 do Zasad szczególnych prowadzenia studiów podyplomowych (wersja z 31 stycznia 2012 r.),
c) merytoryczne – weryfikowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej, tj. prezentacja motywacji do udziału w studiach, prezentacja sposobu wykorzystania wiedzy i umiejętności, które kandydat/kandydatka zdobędzie na studiach podyplomowych Zarządzanie Gospodarką Społeczną Specjalizacja: Ekonomia społeczna, prezentacja oczekiwań względem studiów.

Zasady rekrutacji
Limit miejsc na I i II edycję wynosi po 40 osób.
Rekrutacja na studia podyplomowe Zarządzanie Gospodarką Społeczną Specjalizacja: Ekonomia społeczna ma charakter dwuetapowy – obejmuje wstępną selekcję kandydatów/kandydatek oraz rozmowę kwalifikacyjną:
1) Selekcja wstępna ma na celu weryfikację spełniania przez kandydatów/kandydatki kryteriów formalnych oraz projektowych.
2) Drugi etap – rozmowa kwalifikacyjna – dotyczy kwestii motywacji do udziału w studiach, wykorzystania wiedzy i umiejętności zdobytych na studiach oraz ich zastosowania w miejscu pracy, a także oczekiwań względem studiów.

W bieżącej rekrutacji rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w ostatnim tygodniu lutego 2012 r.

Więcej informacji: https://gospodarkaspoleczna.pl/index.php/rekrutacja

oraz www.ips.uw.edu.pl/aktualnosci-ips/rekrutacja-podyplomowe-336.html

oprac. ops.pl angoc 

Komentarze Rekrutacja na bezpłatne studia podyplomowe Zarządzanie Gospodarką Społeczną (0)

      2 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

webinar_JOPS_kontrole_2025

Kontrole w pomocy społecznej 2025 – odpowiedzialność kierownika JOPS (bezpłatne szkolenie online)

26 lutego 2025      TAGI:      
Kontrole w pomocy społecznej bardzo często wiążą się z ujawnianiem nieprawidłowości...»

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE!

07 sierpnia 2012     
Familijny Gdańsk, Pomorski Oddział Fundacji Familijny Poznań, zaprasza do korzystania...»
NIK o działaniach podmiotów pomocowych w dobie stanu epidemii

Pomoc Społeczna i COVID-19

11 maja 2020      TAGI:         
W dobie COVID-19 oczy wielu osób zwrócone są w stronę Domów Pomocy Społecznej...»

Pomoc społeczna w elbląskim

28 stycznia 2009     
Prezentujemy książkę autorstwa Anny Szyszki poświęconą pomocy społecznej na terenie...»

Warszawa: Bezpłatne seminaria

22 września 2010     
Serdecznie zapraszamy do udziału w seminariach eksperckich „Unia Europejska wobec...»

Konferencja ”Aktywna Pomoc Społeczna – Animacja, Integracja, Edukacja”

30 grudnia 2010     
Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL i Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych...»