Archiwalne

Obchody Światowego Dnia FAS w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii – bezpłatne warsztaty

Obchody Światowego Dnia FAS w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. \”ZaFAScynuj się swoim dzieckiem\”! Zapraszamy na bezpłatne warsztaty organizowane w dniach 09-11.09.2012r. we Wrocławiu.

Akcja „ZaFAScynuj się swoim dzieckiem”– to bezpłatne warsztaty psychoedukacyjne dla rodzin oraz konsultacje psychologiczne dla rodzin i dzieci połączone z badaniami dzieci z zaburzeniami FAS, trudnościami w rozwoju, zaburzeniami emocji i zachowania, które organizuje Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu w dniach 09-11.09.2012.

Obchody Światowego Dnia FAS tradycyjnie, jak na całym świecie rozpoczną się 9 września o godzinie 9.09, a symbol liczby 9 nawiązywać będzie do ważnego okresu dla każdego nienarodzonego dziecka 9 miesięcy ciąży.

Alkoholowy Zespół Płodowy (Fetal Alcohol Syndrome – FAS) jest zespołem chorobowym, która wiąże się z występowaniem nieprawidłowości w zakresie rozwoju fizycznego, umysłowego i prowadzi do zaburzeń zachowania. Są one efektem narażenia płodu na działanie alkoholu.

W ramach akcji specjaliści Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii przeprowadzą bezpłatne konsultacje psychologiczne dla rodzin pod kątem diagnozy trudności rozwojowych dziecka, oraz cykl warsztatów i wykładów poświęconych problematyce syndromu FAS/FAE, trudnościom wychowawczym rodziny z dzieckiem z rozpoznaniem FAS. Psycholodzy zaprezentują rodzinom, jak wzmocnić swoje kompetencje wychowawcze, poprawić komunikację z dzićmi, jak radzić sobie z trudnościami szkolnymi dzieci z deficytami rozwojowymi, jak wzmacniać motywację dzieci, jak pracować nad zachowaniami niepożądanymi. Wykłady i warsztaty zostaną uzupełnione filmami psychoedukacyjnymi dotyczącymi diagnozy, pomocy terapeutycznej i pracy wychowaczej z dzieckiem FAS, ciekawymi ćwiczeniami i materiałami psychoedukacyjnymi.

Do udziału w obchodach Światowego Dnia FAS w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii „ZaFAScynuj się swoim dzieckiem” zaproszeni są wszyscy zainteresowani: rodzice zastępczy i adopcyjni wychowujący dzieci po prenatalnej ekspozycji na alkohol, często pozbawieni fachowego wsparcia, rodzice przygotowujący się do bycia rodzicem, jak również rodziny z dziećmi przejawiającymi trudności rozwojowe, zaburzenia emocji i zachowania.

Chcąc zaprosić do udziału w akcji wszystkie rodziny dotknięte syndromem FAS, zwracamy się z prośbą o rozpropagowanie idei i rozpowszechnienie informacji o obchodach Światowego Dnia FAS w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii „ZaFAScynuj się swoim dzieckiem” w dniach 09.09-11.09.2012 r.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i duże zainteresowanie prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną pod nr tel. 071/ 332 36 70 (pon – pt: 9.00 – 20.00), e-mail: [email protected].

www.dcp.wroclaw.pl


oprac. ops.pl angoc

Komentarze Obchody Światowego Dnia FAS w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii – bezpłatne warsztaty (0)

      2 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Szkolenia Centrum Mediacji Partners Polska: kwiecień-czerwiec 2014

26 lutego 2014     
Centrum Mediacji Partners Polska zaprasza do udziału w szkoleniach z mediacji - w nowej,...»

Szkolenia DCP

17 lutego 2014     
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie nt. Diagnoza i terapia osób...»

Zapraszamy na szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji

11 lutego 2014     
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych zaprasza na bezpłatne szkolenia...»

Praca z osobą starszą

11 lutego 2014     
Jakie są cele medycyny geriatrycznej? Z jakimi problemami borykają się seniorzy?...»

Szkolenie z nowej metody pracy z osobami chorującymi psychicznie

07 lutego 2014     
W dniach: 19 lutego 2014 (I termin) i 26 marca 2014 (II termin) w Łodzi, w ramach unijnego...»