Newsy

Jak zmienić system pomocy społecznej?

12 czerwca br. podczas Kongresu Regionów w Świdnicy, Związek Powiatów Polskich (jako partner merytoryczny Kongresu) organizuje panel dyskusyjny zatytułowany \”System pomocy społecznej wymaga zmiany i nowych źródeł finansowania\”.

ZPP zaprasza na panel tematyczny dotyczący systemu pomocy społecznej i jego źródeł finansowania


Panel rozpocznie się o godz. 14.40, a będzie miał miejsce w sali 1, bydynku B \”Izba\” zlokalizowanego przy świdnickim Rynku.

Podczas panelu realizowanego przez Związek zostaną postawione pytania w jakim kierunku powinny zmierzać zmiany systemu pomocy społecznej. Między innymi o to, jak przygotować się na wyzwanie współczesnej cywilizacji jakim jest postępujący proces starzenie się społeczeństwa.

Czy powinien to być system oparty wyłącznie o zasoby publiczne, czy też w jego budowę powinny być włączone również podmioty komercyjne?

W dyskusji nad kształtem systemu pomocy społecznej nie można również pominąć roli jednostek samorządu terytorialnego. Tak, aby jak najlepiej wykorzystać posiadane zasoby i wypracować model współpracy pomiędzy różnymi instytucjami działającymi w obszarze szeroko rozumianej sfery społecznej, który pozwoli osiągnąć efekt synergii.

Na te i inne pytania odpowiedzi udzielą zaproszeni paneliści – przedstawiciele różnych środowisk działający w obszarze pomocy społecznej.

Zaprezentowane zostaną między innymi propozycje nowych rozwiązań prawnych i finansowych, przygotowywane przez resort pracy i polityki społecznej.

Udział w panelu wezmą: Mieczysław Augustyn – Senator RP, Przewodniczący Komisji Rodziny i Polityki Społecznej; przedstawiciel Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej; Piotr Klag – Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej we Wrocławiu; Andrzej Smulczyński – Przewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM”; Grzegorz Grygiel – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie oraz Grażyna Kaczmarek – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie.

Moderatorem dyskusji będzie Marek Wójcik, zastępca Sekretarza Generalnego Związku Powiatów Polskich, członek Zespołu do spraw ochrony zdrowia i polityki społecznej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

http://wartowiedziec.org/index.php/pomoc-spoleczna/aktualnosci/15567-zpp-zaprasza-na-panel-tematyczny-dotyczcy-systemu-pomocy-spoecznej-i-jego-rode-finansowania


żródło: www.wartowiedziec.org
oprac. ops.pl angoc

Komentarze Jak zmienić system pomocy społecznej? (0)

      4 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Nowy wzór pouczenia

Nowy tekst jednolity ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci

W dniu 27 kwietnia 2023 r. zostało opublikowane obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej...»
Forum Praktyków Pomocy Społecznej

Forum Praktyków Pomocy Społecznej

09 lutego 2024      TAGI:   
Serdecznie zapraszamy na Forum Praktyków Pomocy Społecznej, organizowane przez Fundację...»
Dodatek dla pracowników pomocy społecznej

Dodatek dla pracowników pomocy społecznej

29 kwietnia 2024      TAGI:      
Sejm przyjął długo zapowiadane regulacje pozwalające na wprowadzenie programów...»

Trwa nabór do trzeciej edycji pierwszego w Polsce programu MBA dedykowanego pomocy społecznej!

23 stycznia 2024      TAGI:         
Uczelnia Korczaka uruchamia III edycję studiów podyplomowych MBA dedykowanych profesjom...»
„Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024–2027”

„Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024–2027”

05 lipca 2024      TAGI:   
W dniu 24.06.2024 r. została opublikowana w Monitorze Polskim uchwała nr 62 Rady Ministrów...»
rosie101 » 13 lipca 2024, 09:56

informacji

Mixonek1 » 12 lipca 2024, 14:31

Dlaczego warto sprzedać auto na złom?

Mixonek1 » 12 lipca 2024, 13:16

Skup aut w Tychach bez problemów

andzia2017 » 12 lipca 2024, 13:14

ZP - przedłużenie