Newsy

Praca socjalna w krainie ciszy!

Dnia 18.06.2013 roku w Warszawie odbędzie się Konferencja „Zauważ nasze słowa”, która inauguruje kampanię społeczną na rzecz społeczności osób Głuchych. Temat główny to walka ze stereotypami oraz zatrudnienie, a także prezentacja najnowszych technologii, które ułatwiają komunikację z osobami z niepełnosprawnością słuchu.

Kampania społeczna, którą rozpoczyna ta konferencja ma na celu aktywizację zawodową osób głuchych i walkę ze stereotypami. Podczas konferencji zostaną przedstawione najważniejsze kwestie związane z uregulowaniami prawnymi dotyczącymi zatrudniania osób głuchych. Uczestnicy konferencja poznają również zagadnienia dotyczące edukacji i integracji – czego możemy nauczyć się od osób głuchych. Czy uczenie języka migowego bardzo małych dzieci stymuluje ich rozwój ? Jakie inicjatywy integracyjne podejmowane są w celu przeciwdziałania barierom i różnicom społecznym spowodowanym niepełnosprawnością słuchu?

470 000 osób w Polsce to osoby głuche lub niedosłyszące, które ze względu na oczywisty problem z komunikacją, pozbawione są równego dostępu do edukacji, opieki medycznej, opieki prawnej, ochrony policji a przede wszystkim pracy.

\”Ludzie którzy nie słyszą mogą wszystko
z wyjątkiem słyszenia
\” – Irving King Jordan
18.06.2013, WARSZAWA / STADION NARODOWY

To prawda, że wśród głuchych często panuje przekonanie, że nie warto podejmować wysiłku ponieważ bariera komunikacyjna sprawia, że nigdy nie osiągną znaczących sukcesów w nauce lub pracy. Chcemy przekonać społeczność Głuchych, że dzięki nowym technologiom i programom szkoleniowym mają szansę na rozwój swoich możliwości i talentów, a dalej na naukę i zatrudnienie w firmach. Nasza akcja zaplanowana jest na rok i mamy nadzieję, że zaplanowane działania, w tym cykl konferencji będą szansą na poprawienie sytuacji osób Głuchych.” –  mówi Przemek Kuśmierek.

Nie migaj się!

Udział w konferencji jest płatny, ale każda osoba, która chce wziąć udział  a nie może zapłacić, ma możliwość skorzystania z kodu rabatowego w wysokości 100 % – czyli za darmo. Kod 9rj2dgqhts jest dostępny na stronie konferencji, w zakładce zarejestruj się.

Adres strony konferencji

www.konferencja.migam.pl

źródło: Przemek Kuśmierek – Projekt migam.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      5 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Rekrutacja na kierunek praca socjalna jeszcze trwa!

27 września 2017      TAGI:      
Nadal można zapisać się na studia I i II stopnia na kierunku praca socjalna na Uczelni...»

Renta socjalna w górę

27 kwietnia 2018      TAGI:      
Od 1 czerwca 2018 roku renta socjalna wzrośnie renta socjalna do kwoty najniższej...»

Czy demokracja socjalna ma przyszłość? Debata Fundacji Batorego

21 czerwca 2018      TAGI:      
W imieniu forum Idei Fundacji im. Stefana Batorego serdecznie zapraszam na debatę publiczną:...»

Konferencja: Praca socjalna – wyzwania i dylematy. Ujęcie interdyscyplinarne

W dniu 5.12.2017 r. odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod nazwą Praca...»

Praca tymczasowa – nowe przepisy

31 maja 2017      TAGI:   
Z dniem 1 czerwca wejdą w życie przepisy Ustawy z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie...»