Newsy

A kto w tym roku zostanie Spoko Seniorem 2013?


To już czwarta edycja Konkursu Spoko Senior, organizowanego przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”. O jego idei opowiada Joanna Mielczarek, Dyrektor ds. projektów i promocji w „mbU”.

Joanna Mielczarek: Konkurs Spoko Senior ma na celu znalezienie ciekawych, pozytywnych seniorów, pokazanie ich innym i udowodnienie, że nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.

Każdego roku w odpowiedzi na Konkurs przychodzi do nas kilkadziesiąt zgłoszeń. Dzięki nim poznajemy wielu wspaniałych seniorów. Są to często ludzie skromni, nie działający dla rozgłosu czy sławy. Realizują swoje hobby, zarażają innych swoimi pasjami, działają w swoich małych społecznościach służąc pomocą, radą i czasem. Niektórzy spisują kroniki rodzinne, inni fotografują, malują, uczą się japońskiego, zakładają swoje blogi… Wymieniać tak by można bez końca.

Pierwszą edycję Konkursu wygrała Pani Leokadia, 80-kilkulatka z oryginalną pasją, jaką jest… wędkarstwo. Jest w tym świetna, o czym świadczą liczne tytuły, nagrody i puchary, jakie zdobyła przy okazji różnorodnych zawodów wędkarskich w całej Polsce.

Ubiegłoroczną laureatką została pani Barbara Lisiewska, która zaraża innych swoimi dwiema pasjami: miłością do kultury i tradycji Pomorza – gwary, stroju obrzędów i zwyczajów regionu Kociewie oraz występami w lokalnym kabarecie.

Wśród ubiegłorocznych zgłoszeń nie zabrakło seniorów aktywnie udzielających się w różnorodnych organizacjach i instytucjach, a co szalenie cenne – wielu z nich działa też na rzecz innych. Wybór  Spoko Seniora był zatem nie lada wyzwaniem…

Bardzo jesteśmy ciekawi tegorocznych zgłoszeń.

Jak zostać Spoko Seniorem 2013?

Joanna Mielczarek: Wystarczy tylko wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy i zdjęcie kandydata na Spoko Seniora na adres Stowarzyszenia mbU.

Formularz zawiera podstawowe dane i zgodę na udział w Konkursie oraz opis Kandydatki/Kandydata do tytułu Spoko Seniora 2013 roku. Tutaj należy opisać pasje, aktywności, zainteresowania. Wszystko, co ciekawe, co zaraża optymizmem i czym warto się podzielić.

Zgłoszenie należy przysłać w nieprzekraczalnym terminie do 20 października 2013 r. drogą e-mailową na adres: [email protected]

lub pocztą tradycyjną na nasz adres:

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”
ul. W. Andersa 13,
00-159 Warszawa

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronach:
www.spokosenior.pl 

Konkurs Spoko Senior 2013 jest częścią większej akcji „Starość też Radość! SPOKOSENIOR.PL”, jaką organizujemy w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Już dziś też zapraszamy warszawiaków na piknik z tej okazji, który odbędzie się w Ogrodzie Saskim 6 października 2013 w godzinach 11.00-16.00

Kontakt: Joanna Mielczarek, [email protected]
501 151 045, 22/635 13 64
Organizator: Stowarzyszenie \”mali bracia Ubogich\”

Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Obywatelskich

Partnerzy:

FORUM 50+ Seniorzy XXI wieku!,
Urząd M. St. Warszawy,
Dworek Zaremba Wyciążkowo 2 k/Leszna.

Patronat Medialny: kobieta50plus.pl, superstarsi.pl, NGO.PL, magazyngmina.pl, Głos Seniora

___________________________________________

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” działa w Polsce od 2002 roku. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Działa w ramach sieci stowarzyszenia «petits frères des Pauvres», które powstało w 1946 roku we Francji i istnieje w 8 krajach na terenie Europy i Ameryki. Stowarzyszenie pomaga samotnym, starszym osobom. „mali bracia Ubogich” to dziesiątki wolontariuszy, którym bliskie sercu jest przeciwdziałanie marginalizacji starszych osób i łamanie stereotypów dotyczących starości. Sprawiamy, że życie seniorów staje się lepsze. Integrujemy pokolenia.

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” jest m.in. parterem ogólnopolskiej płaszczyzny „Forum 50+. Seniorzy XXI wieku!” oraz od 2007 roku przewodniczy pracom Komisji Dialogu Społecznego ds. Osób Starszych i Kombatantów w Warszawie. W 2008 roku Stowarzyszenie brało czynny udział w pracach przy tworzeniu Strategii Społecznej Warszawy, a w 2009 liderowało pracom nad Programem „Warszawa przyjazna seniorom.”  Na przestrzeni kilku lat przedstawiciele Stowarzyszenia brali udział w wielu konsultacjach społecznych dokumentów społecznych różnego szczebla.

źródło: Stowarzyszenie mbU
www.malibracia.org.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze A kto w tym roku zostanie Spoko Seniorem 2013? (0)

      5 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

14 emerytura zostanie na stałe

14. emerytura zostanie na stałe

28 sierpnia 2023      TAGI:   
14. emerytura zostanie z nami na dłużej. Na mocy ustawy będzie wypłacana systematycznie...»

Linki – test

15 lipca 2024     
Więcej informacji o naszej ofercie szkoleniowej znajdą Państwo na stronie internetowej:...»
Kryzysu w pieczy zastępczej ciąg dalszy

Kryzysu w pieczy zastępczej ciąg dalszy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, mając świadomość kryzysu wpieczy...»
E-urząd skarbowy w aplikacji coraz bliżej

E-urząd skarbowy w aplikacji coraz bliżej

11 lipca 2024      TAGI:   
Krajowa Administracja Skarbowa nieustannie podejmuje czynności w celu poprawy jakości...»
RPO kolejny raz reaguje

RPO kolejny raz reaguje

11 lipca 2024      TAGI:   
Rzecznik Praw Obywatelskich przygotował wystąpienie do Minister Rodziny, Pracy iPolityki...»