Newsy   

Pomoc dla dzieci ofiar tragedii w Makowie

TRAGEDIA, KTÓRA WSZYSTKICH BOLI !!!

Gminny-Osrodek-Pomocy-Spolecznej-w-MakowieWszystkimi w Polsce wstrząsnęła informacja o tragicznym w skutkach ataku na pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie. Jako pracownicy pomocy społecznej przeżywamy to szczególnie, zadając sobie pytania:

Dlaczego?

Czy jesteśmy skazani na bezradność?

Co zrobić, by takie zdarzenia się nie powtórzyły, a pracownicy socjalni podejmowali decyzje bez presji i obaw o zdrowie i życie własne i swych Rodzin ?

Przed nami wiele pracy, aby zrobić wszystko, by nie dochodziło do podobnych aktów agresji. Dziś łączymy się w bólu z Rodzinami wszystkich pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie. Samo współczucie to jednak mało.

Zginęły Kobiety mające dla innych serce na dłoni. Złote dziewczyny, które nie zostawiały ludzi bez pomocy. Lubiane, uczynne, pracowite. Nawet nie przypuszczały, że nie dożyją Świąt Bożego Narodzenia. Obie – Renata i Małgorzata osierociły po dwoje dzieci – najmłodsze ma trzy lata.

Solidaryzując się z ofiarami tragedii, a także mając na uwadze codziennie ponoszone przez wszystkich nas ryzyko związane z misją jaką jest pomaganie potrzebującym:

1) Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej „RAZEM”

2) Zarząd Samorządowego Stowarzyszenia Ośrodków Pomocy Społecznej „FORUM”

3) Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM”

4) Pracownicy Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

zwracają się z apelem o finansowe wsparcie dla dzieci ofiar zamachu.

BĄDŹMY RAZEM….

Wszystkim, którzy chcą pomóc podajemy numer konta:

70 8980 0009 2001 0058 5507 0002

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej „RAZEM”

97-500 Radomsko, ul. Kościuszki 12a

z dopiskiem: „Dzieciom Reni i Małgosi”

Zbiórka trwać będzie do końca stycznia 2015 r.

Obraz1

Komentarze Pomoc dla dzieci ofiar tragedii w Makowie (8)

      3 + 5 = ?    
Ustalono, że będą dwa DNI CZARNEJ WSTĄŻKI W dniu pogrzebu śp. Renaty Białkowskiej (20.12.2014) W dniu pogrzebu śp. Małgorzaty Kowalczyk (.............)
DODAŁ: angoc DNIA 19 grudnia 2014 O 12:46
Kiedy odbedzie sie Dzien Czarnej Wstazki? nie ma na ten temat informacji a jesli jest to ciezko znalezc. Wiecej informujcie co robicie i ktore nasze pomysly wezniecie pod uwage i zrealizujecie bo ludziw chca dzialac. Oczywiscie po pogrzebie. Pieniadze wplace bo solidaryzuje sie z kolezankami po fachu i chce pomoc.
DODAŁ: Sylwia DNIA 19 grudnia 2014 O 10:56
tez naiwnie myślałam, że to nasze Ministerstwo wyszło z inicjatywą pomocy, odszkodowania, czy jakkolwiek nazwać wspomożenie rodzin zmarłych pracowników socjalnych.. a jak zwykle "co łaska". nie krytykuję. po prostu się dziwię
DODAŁ: LisaMona DNIA 19 grudnia 2014 O 08:57
Przeczytałam apel i zaraz pomyślałam sobie, ciekawe ile osób go skrytykuje, a ile osób bez zbędnego komentarza pomoże dzieciom. I okazuje się, że jednak niestety nic nadal się nie zmienia. Niby jesteśmy wielkimi pomagaczami, uciśnionymi przez system. Niby mamy serce na dłoni, niesiemy pomoc wsparcie, ale to tylko pozory. Wstyd mi, że nawet w obliczu takiej tragedii nie możemy zmobilizować się i pomóc tym, którzy ucierpieli w czasie tej tragedii. Owszem zarabiamy grosze, ale czasami ten przysłowiowy wdowi grosz ma większe znaczenie niż miliony. Narzekać potrafimy, biadolić na przemęczenie, obciążenie, brak pieniędzy itp, ale pomóc nie ze swoich to już nie bardzo. Uważam ten apel za bardzo słuszny. Zapewniam że wpłace pieniądze. Pozdrawiam i proponuję mniej marudzenia więcej działania. I Życzę wszystkim zdrowych radosnych świąt oraz odrobiny zadumy nad życiem.
DODAŁ: Stara socjalna DNIA 19 grudnia 2014 O 06:05
Apel ws. pomocy finansowej dla dzieci Reni i Małgosi - jest jednym z działań grupy zawodowej pracowników pomocy i integracji społecznej, z pracownikami MPiPS włącznie. Dzień Czarnej Wstążki jest inicjatywą pracowników pomocy społecznej, wspieraną przez Polską Federację Związkową Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej oraz Redakcję Portalu OPS.pl. Wiele pomysłów i inicjatyw pojawiło się w ostatnich dniach; dotyczą one m. in. pomocy dla rodzin naszych koleżanek, które zmarły lub ucierpiały w wyniku podpalenia GOPS-u w Makowie, uhonorowania naszych koleżanek odznaczeniem państwowym, rozmaitych protestów wobec przejawów agresji i przemocy, których doświadczają pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej (marsze, wiece, petycje…). Moim zdaniem, najbliższe dni powinny być czasem refleksji , uczczenia pamięci Reni i Małgosi, modlitwy - zgodnie z prośbą najbliższych, troski o rodziny naszych koleżanek Reni i Małgosi - teraz i w przyszłości.
DODAŁ: angoc DNIA 18 grudnia 2014 O 22:49
Ciśnie mi się jeszcze jedno słowo na usta: HAŃBA! Czytając nagłówek myślałam, że będzie w nim o pomocy jaką otrzymały te rodziny. HAŃBA!
DODAŁ: Anna DNIA 18 grudnia 2014 O 21:43
Ja mogę służyć tylko cichą modlitwą za moje koleżanki i ich dzieci.I łzami, które teraz mi płyną po policzku.Mało? Szanowni pracownicy Ministerstw i Departamentów Pomocy Społecznej!Dobrze wiecie jakimi środkami dysponujemy!W końcu to w Waszych gabinetach/ zapewne bezpiecznych i dobrze wyposażonych/ zapadają decyzje o naszych wynagrodzeniach.To my, pracownicy socjalni jesteśmy " podwaliną" dla całej tej rzeszy ludzi zatrudnionych w Biurach Polityki Społecznej itp...To wreszcie my narażamy nasze życie i zdrowie. Zróbcie zbiórkę pieniędzy między sobą, poproście o pomoc dyrektorów Ośrodków! Nam ledwo starcza na podstawowe produkty na poziomie naszych klientów! Macie punkt w Ustawie, że było to zdarzenie losowe!Na co czekacie.Co dla nas zrobiliście do tej pory?Co zrobicie dla Naszych Śp koleżanek i ich osieroconych dzieci?Wstążeczki czarnej nie założę.Bo dla mnie to jest po prostu kpina!Czekam na wiadomość:Jakie odszkodowanie za życie dostały te rodziny!!!
DODAŁ: Anna DNIA 18 grudnia 2014 O 21:32
Pracownicy Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a co z Waszej strony, jak zwykle: żebrać, żebrać i żebrać. Niedobrze mi się robi.
DODAŁ: Dan DNIA 18 grudnia 2014 O 16:54

ZOBACZ PODOBNE

Dzieci Kapitana Nemo

Dzieci Kapitana Nemo

28 marca 2023      TAGI:         
Ruszył projekt historyczny skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 10 do 18 lat...»
Konsultacje projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady, zmieniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady sprawie tymczasowego odstępstwa od niektórych przepisów w celu zwalczania niegodziwego traktowania dzieci

Konsultacje projektu w sprawie tymczasowego odstępstwa od niektórych przepisów w celu zwalczania niegodziwego traktowania dzieci

11 grudnia 2023      TAGI:         
Jeszcze tylko do 12 grudnia trwają konsultacje projektu rozporządzenia Parlamentu...»
bezpłatne szczepienia przeciw HPV

Bezpłatne zaszczepienia przeciw HPV dla dzieci

05 czerwca 2023      TAGI:      
  Ruszyły zapisy na bezpłatne szczepienia przeciw HPV dla dzieci w wieku 12-13...»
Nowy wzór pouczenia

Nowy tekst jednolity ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci

W dniu 27 kwietnia 2023 r. zostało opublikowane obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej...»
„Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024–2027”

NIK ostrzega przed próbami wyłudzenia pieniędzy

23 lipca 2024      TAGI:         
Osoby podszywające się pod różne instytucje w celu wyłudzenia naszych danych podejmują...»