Newsy      

Nowa szefowa MPiPS

Oficjalną kandydatką na ministra pracy i polityki społecznej jest p. Elżbieta Rafalska – polityk, samorządowiec, senator VI kadencji i poseł VI, VII, VIII kadencji, która w latach 2006-2007 pełniła funkcję sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

rafalska

fot. www.rafalska.eu

W 1978 r. ukończyła studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – Filia w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie w 1998 r. podyplomowe studia na Uniwersytecie Szczecińskim w zakresie pedagogiki rewalidacyjnej, natomiast w 2001 r. studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania pomocą społeczną i pracą socjalną. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu zarządzani zasobami ludzkimi, zarządzania jakością w urzędzie i zarządzania opieką zdrowotną. Uzyskała uprawnienia państwowe do sprawowania funkcji członka rady nadzorczej w spółkach Skarbu Państwa.

Przez wiele lat była nauczycielem akademickim w AWF w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie wizytatorem w kuratorium oświaty. W 1998 została dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej. W latach 1999–2002 pracowała na stanowisku dyrektora Wydziału Spraw Społecznych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Była także wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim.

W latach 1994–2005 pełniła mandat radnej rady miasta Gorzowa. Od 2002 do 2005 sprawowała kolejno funkcje przewodniczącej Komisji Rodziny i Spraw Społecznych, a następnie wiceprzewodniczącej rady. Pełniła też funkcję  przewodniczącej klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

W 2005 z listy PiS została wybrana senatorem VI kadencji w okręgu lubuskim. Była przewodniczącą Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej.

Od 6 czerwca 2006 do 5 kwietnia 2007 i ponownie od 24 sierpnia 2007 do 3 grudnia 2007 zajmowała stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W ministerstwie zajmowała się m.in. sprawami polityki rynku pracy, programami przeciwdziałania bezrobociu, koordynowaniem publicznych służb zatrudnienia, Funduszem Pracy i Funduszem Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, odpowiadała za sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi i reformą emerytalną.

W Sejmie VII kadencji uczestniczyła w pracach komisji zajmujących się polityką społeczną. Była przeciwna podwyższeniu wieku emerytalnego. Głosowała za wydłużeniem urlopu rodzicielskiego oraz za ograniczeniem terminowych umów o pracę. W Sejmie pracowała również w komisji finansów. Od 2008 r. jest uczestniczką Rady Ochrony Pracy. W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu RP.

Komentarze (0)

      3 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Nowa wysokość najniższej emerytury

25 października 2017      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że od 1 marca wysokość...»

Nowa kwota wolna od podatku

03 stycznia 2017      TAGI:   
Ustawa z dnia 29 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych,...»

Nowa ustawa o ochronie danych osobowych

18 września 2017      TAGI:      
W Rządowym Centrum Legislacji trwają prace nad nad projektem z dnia 12 września 2017roku...»

Nowa ustawa o ochronie danych osobowych a ustawa o pomocy społecznej

20 października 2017      TAGI:      
Trwają prace legislacyjne na projektem z dnia 12 września 2017 r ustawy o ochronie...»

Będzie nowa ustawa o ochronie danych osobowych?

19 kwietnia 2017      TAGI:   
Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji został opublikowany projekt ustawy o ochronie danych...»